Локо (Пд) прегази Рилски спортист

Ново попълнение се отчете с гол

Локомотив (Пловдив) не срещна никаква съпротива от Рилски спортист и спечели с 4:0 в контролната среща, играна на "Лаута".

С два гола за успеха се отчете Ален Ожболт, а Бирсент Карагарен също отбеляза попадение във вратата на гостите.

Неофициален дебют записаха новите попъления Силвен Десландес и Диниш Алмейда, като първия влезе през втората част и успя да вкара дебютното си попадение за Локо.

Локомотив контролираше събитията по терена през целия мач. Няколко далечни удара на Ожболт и Георги Илиев бяха спасени в средата на първото полувреме. В 23-та минута Момчил Цветанов се озова на добра позиция и прехвърли вратаря, но топката мина над горната греда. В 28-та минута, след заучено положение, „черно-белите“ бяха отново близо до гола, но Ален Ожболт стреля встрани от целта.

В заключителните минути на първата част Георги Илиев и Момчил Цветанов затрудниха за пореден път стража на „Рилецо“, но до попадение не се стигна.

Още в началото на второто полувреме Локомотив натисна своя съперник. Първо Абдулахи с глава, а после и Карагарен можеха да се разпишат. В 55-та минута „смърфовете“ откриха резултата. Новото попълнение Диниш Алмейда намери Ален Ожболт, който преодоля вратаря и вкара за 1:0. В 67-та минута възпитаниците на Бруно Акрапович стигнаха до втори гол, дело на Бирсент Карагарен. Няколко минути по-късно Ален Ожболт с прецизно копване на топката направи 3:0. Крайното 4:0 оформи Диниш Алмейда пет минути преди края.

Съставът на Локомотив: Илко Пиргов, Силвен Десландес, Милош Петрович, Лукас Масоеро, Николай Николаев, Мустафа Абдулахи, Петър Витанов, Уирис Густаво, Георги Илиев, Момчил Цветанов, Ален Ожболт (Стамен Бояджиев, Диниш Алмейда, Димитър Илиев, Бирсент Карагарен)

Френски гранд иска звездата на Локо (Пд)