Косово оглави групата ни след обрат над Чехия (ВИДЕО)

Еуфория в Прищина - победа с 2:1

Националният футболен отбор на Косово записа втора последователна победа в европейските квалификации.

Тимът спечели с 3:2 след обрат в България през месец юни, а сега се наложи с 2:1 у дома над Чехия и по този начин оглави временното класиране в нашата група „А“ с актив от 8 точки.

Щатният реализатор на гостите Патрик Шик, който вкара и двата гола за успеха им с 2:1 над представителния ни тим преди три месеца, откри резултата на стадиона в Прищина още в 16-ата минута.

Само четири по-късно обаче нападателят на домакините Ведат Мурики, преминал преди дни във Фенербахче, възстанови статуквото.

Резултатът 1:1 се запази до почивката, но през втората част Косово нанесе втори удар и взе своето.

В 66-ата минута Мергим Войвода се разписа, макар и с доза късмет – след рикошет, за да донесе триумфа на своите.

Благодарение на него Косово записа 15-и пореден мач без загуба и събра 8 точки, с две повече от Чехия и досегашния лидер Англия, който в 19:00 часа приема България на „Уембли“.