Турция обърна Черна Гора в края

Джеди Осман беше най-добър с 19 точки

Турция спечели срещу Черна Гора със 79:74 (16:26, 16:11, 17:21, 30:16) в мач от група “O” за разпределение на местата от 17-о до 32-о на Мондиал 2019 в Китай.

Мачът започна по великолепен начин за черногорците, които разчитаха на добрите изяви на Никола Вучевич, за да поведат с 26:16 след първите 10 минути игра. Турците се събудиха през втората четвърт и успяха да намалят изоставането си до 5 точки на почивката - 32:37. Черногорците затвърдиха добрите си впечатления и отново се откъснаха на 9 точки разлика (49:58) в края на третата част, но страхотни изяви на Мелих Махмутоглу и Джеди Осман пратиха победата в полза на южните ни съседи - 79:74.

Джеди Осман бе най-добър за Турция с 19 точки, Мелих Махмутоглу се разписа със 17 точки, а Метечан Бирсен допълни с 15 точки.

Никола Вучевич завърши с 20 точки и 7 борби за Черна Гора, Дерик Нийдъм вкара 13 точки, а Боян Дублевич приключи срещата с 12 токи и 8 борби.

Черна Гора ще срещне Япония от 10:30 часа в понеделник, а Турция излиза срещу Нова Зеландия от 14:30 часа същия ден.