КЛАСИКА: Байерн тръгна ударно в Шампионската лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Баварците не дадоха шанс на Цървена звезда, Левандовски с гол №200

Германският хегемон Байерн (Мюнхен) победи като домакин Цървена звезда с класическото 3:0 в първия си мач от Група В на Шампионската лига.

Баварците доминираха изцяло в срещата и можеха да вкарат още поне толкова попадения, ала направиха доста пропуски, удариха греда, а и гол на Филипе Коутиньо бе отменен заради засада.

Иначе точни в Мюнхен бяха намиращият се в отлична форма Кингсли Коман и обичайните заподозрени Роберт Левандовски и Томас Мюлер.

Мачът започна с удар на Коутиньо в ръцете на бившия вратар на Лудогорец и настоящ на сърбите Милан Борян.

В 21-вата минута отново пристигналият под наем от Барселона бразилец нанесе изстрел от границата на пеналта, но над гредата.

Байерн продължи да атакува и в 34-ата минута логичното се случи. Тогава Перишич проби отляво и центрира, а Коман с плонж засече с глава, за да реализира красиво попадение – 1:0.

Малко преди почивката Коутиньо демонстрира висока класа и вкара гол с пета, който обаче бе правилно отменено заради засада.

След паузата Толисо и Перишич бяха близо до удвояването, ала прехвърлящият удар на последния срещна напречната греда.

В 78-ата минута Цървена звезда можеше да накаже пропуските на домакините, но след опита на Марко Марин топката премина на сантиметри от вратата.

Две минути по-късно Левандовски вкара за 2:0, макар и с доза късмет след няколко рикошета, реализирайки своя гол №200 за баварците.

Впоследствие гредата спаси гостите още веднъж, а в добавеното време Томас Мюлер оформи от воле крайния резултат.

Байерн Мюнхен – Цървена звезда 3:0

1:0 Кингсли Коман (34)
2:0 Роберт Левандовски (80)
3:0 Томас Мюлер (90)
Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини