21 септември 2019 19:00

ОБЗОР: Сити не показа милост и разпиля последния Уотфорд (РЕЗУЛТАТИ)

Twitter

Изиграха се четири от общо пет двубоя от шестия кръг в Премиършип.

Съботният ден във Висшата лига започна с победа с 2:1 на Лестър над Тотнъм. „Лисиците“ успяха да стигнат до обрат на своя „Кинг Пауър Стейдиъм“, след като в 29-ата минута „шпорите“ откриха чрез Хари Кейн. В 69-ата Рикардо Перейра изравни, а в 85-ата Мадисън донесе трите точки за Лестър, пращайки тима временно на втората позиция с 11 точки. Тотнъм остава 5-и с 8 точки след шест кръга.

В 17:00 часа се изиграха още три срещи от VI кръг.

Шампионът Манчестър Сити унищожи последния в класирането Уотфорд - феновете на „Етихад“ видяха осем гола, като всичките бяха във вратата на „стършелите“. Давид Силва отбеляза най-бързия гол от началото на сезона, вкарвайки във вратата на гостите още в 52-ата секунда. В 7-ата минута Серхио Агуеро удвои след точно изпълнена дузпа, а в 12-ата Марез направи резултата класически. В 15-ата Бернардо Силва се записа сред голмайсторите, а три по-късно същото направи и Отаменди.

Гостите си отдъхнаха след петия гол и до почивката не получиха нов, но наказателната акция на футболистите на Пеп  Гуардиола продължи и след почивката. Бернардо Силва оформи хеттрик след попадения в 48-ата и 60-ата, а Де Бройне оформи крайното 8:0 в 85-ата минута. Сити вече е втори с 13 точки, на две от Ливърпул, но мърсисайдци са с мач по-малко.

Шефилд Юнайтед изненадващо победи с 2:0 като гост Евертън, а при същия резултат Бърнли спечели домакинството си на Норич .

В 19:30, в последният мач от днешния ден, Нюкасъл и Брайтън направиха 0:0.