ОБЗОР: Сити не показа милост и разпиля последния Уотфорд (РЕЗУЛТАТИ)

"Гражданите" записаха разгромно 8:0 у дома, Бърнли и Шефилд Юн с победи днес

Изиграха се четири от общо пет двубоя от шестия кръг в Премиършип.

Съботният ден във Висшата лига започна с победа с 2:1 на Лестър над Тотнъм. „Лисиците“ успяха да стигнат до обрат на своя „Кинг Пауър Стейдиъм“, след като в 29-ата минута „шпорите“ откриха чрез Хари Кейн. В 69-ата Рикардо Перейра изравни, а в 85-ата Мадисън донесе трите точки за Лестър, пращайки тима временно на втората позиция с 11 точки. Тотнъм остава 5-и с 8 точки след шест кръга.

В 17:00 часа се изиграха още три срещи от VI кръг.

Шампионът Манчестър Сити унищожи последния в класирането Уотфорд - феновете на „Етихад“ видяха осем гола, като всичките бяха във вратата на „стършелите“. Давид Силва отбеляза най-бързия гол от началото на сезона, вкарвайки във вратата на гостите още в 52-ата секунда. В 7-ата минута Серхио Агуеро удвои след точно изпълнена дузпа, а в 12-ата Марез направи резултата класически. В 15-ата Бернардо Силва се записа сред голмайсторите, а три по-късно същото направи и Отаменди.

Гостите си отдъхнаха след петия гол и до почивката не получиха нов, но наказателната акция на футболистите на Пеп  Гуардиола продължи и след почивката. Бернардо Силва оформи хеттрик след попадения в 48-ата и 60-ата, а Де Бройне оформи крайното 8:0 в 85-ата минута. Сити вече е втори с 13 точки, на две от Ливърпул, но мърсисайдци са с мач по-малко.

Шефилд Юнайтед изненадващо победи с 2:0 като гост Евертън, а при същия резултат Бърнли спечели домакинството си на Норич .

В 19:30, в последният мач от днешния ден, Нюкасъл и Брайтън направиха 0:0.

РЕЗУЛТАТИ:

Лестър - Тотнъм 2:1

Ман Сити - Уотфорд 8:0

Евертън - Шефилд Юн 0:2

Бърнли – Норич 2:0

Нюкасъл - Брайтън 0:0

ОБЗОР: Отново Леверкузен срещу Рома в полуфиналите на ЛЕ (ВИДЕО)

„Аспирините“ с нов рекорд - 44 мача без загуба след 1:1 в Лондон

Аталанта изхвърли Ливърпул и пренаписа историята си (ВИДЕО)

Салах вкара от дузпа единствения гол в Бергамо

Шчесни и Милик на линия за Каляри

Мойс Кийн аут за мача от Серия А

Фиорентина с една крачка по-близо до Атина (ВИДЕО)

120 минутна драма на "Артемио Франки"

Астън Вила на полуфинал след драма с дузпи (ВИДЕО)