ОБЗОР: Рома открадна трите точки от Болоня в 94-ата минута (РЕПОРТАЖИ)

Наполи прегази Лече, резултатите от днешните мачове в Серия "А" следете тук

Късна драма донесе успеха на Рома с 2:1 срещу Болоня на "Ренато Дал`Ара" в мач четвъртия кръг на Серия "А". Един Джеко се превърна в герой за гостите с попадението си в последната минута на добавеното време.

Коларов даде аванс на Рома малко след началото на второто полувреме, когато изпълни отлично пряк свободен удар. В 54-ата минута Никола Сансоне обаче изравни от дузпа.

Пет минути преди края на редовното време Джанлука Манчини получи втори жълт картон за нарушение пред наказателното поле и бе изгонен. Въпреки това "вълците" стигнаха до победен гол в заключителните секунди на срещата. Джеко бе оставен сам в наказателното поле и с глава засече центриране на Лоренцо Пелегрини за 1:2.

Така "вълците" събраха 8 точки и са четвърти  във временното класиране, докато съперникът им остана с една по-малко.

Наполи записа трета победа от четири кръга, а Фернандо Йоренте започна да бележи още в първия си мач като титуляр в Серия “А”. Броени дни след като се разписа срещу Ливърпул в Шампионската лига испанският ветеран реализира на два пъти за успеха с 4:1 над Лече като гост.

Така Наполи пак е на точка зад Ювентус и на три от лидера Интер. Новаците в елита пък са 16-и с три поражения от четири двубоя.