ЗА ТРИ МИНУТИ: Арсенал обърна Астън Вила с човек по-малко (ВИДЕ+СНИМКИ)

„Топчиите“ бяха с десетима повече от полувреме, но спечелиха с 3:2

Арсенал осъществи забележителен обрат и победи с 3:2 гостуващия Астън Вила, макар да игра повече от полувреме с човек по-малко заради изгонването на Мейтланд-Найлс.

Джон Макгин откри малко изненадващо за новаците от Биргмингам още в 20-ата минута, а малко преди почивката младокът получи червен картон и направи нещата за Арсенал още по-сложни.

Все пак, Никола Пепе отбеляза от дузпа дебютния си гол за „артилеристите” след час игра, ала веднага след подновяването на играта Астън Вила пак излезе напред чрез Уесли.

Обратът на Арсенал дойде в рамките на три минути, тъй като между 81-ата и 84-ата, последователно се разписаха Калъм Чеймбърс и Пиер-Емерик Обамеянг.

До края домакините удържаха и се поздравиха със заслужени три точки, така че вече имат 11 в своя актив, със седем повече от „винените“ и с точно толкова по-малко от лидера Ливърпул.

АРСЕНАЛ - АСТЪН ВИЛА 3:2
0:1 Макгин (20)
1:1 Пепе (59, дузпа)
1:2 Уесли (60)
2:2 Чембърс (81)
3:2 Обамеянг (84)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

АРСЕНАЛ: Лено, Сократис, Коласинак, Луис, Мейтланд-Найлс, Гендузи, Джака, Себайос, Сака, Пепе, Обамеянг;

АСТЪН ВИЛА: Хийтън, Тейлър, Енгълс, Мингс, Гилберт, Ел Гази, Трезеге, Накамба, Грийлиш, Макгин, Уесли.