МЪКА: Манчестър Юнайтед се спаси от срам срещу Рочдейл (ВИДЕО)

„Червените дяволи“ се класираха с дузпи, 15-годишен ученик им вкара за 1:1 на „Олд Трафорд“

Манчестър Юнайтед се промъкна с мъка към осминафиналите на турнира за Купата на лигата.

„Червените дяволи“ имаха нужда от дузпи, за да отстранят като домакини 17-ия в класирането на трета английска дивизия тим на Рочдейл.

Редовното време на „Олд Трафорд“ приключи при резултат 1:1, след като двама тийнейджъри се разписаха, а при изпълненията от бялата точка възпитаниците на Оле Гунар Солскяер бяха безпогрешни и спечелиха с 5:3.

Норвежецът заложи на сплав от младост и опит в стартовия си състав, като даде шанс за игрово време на възстановения Пол Погба и повери капитанската лента на 21-годишния Аксел Туанзебе.

Единствено Аарън Уан-Бисака и Андреас Перейра запазиха местата си сред титулярите, започнали през уикенда срещу Уест Хем при загубата с 0:2 за първенство.

Гостите пък нямаха успех в четири мача от всички турнири и гласуваха доверие на 15-годишния ученик Люк Матесон, който им се отблагодари с дебютния си гол за 1:1.

Иначе "червените дяволи" създадоха доста възможности през първата част, ала не успяха да ги оползотворят, тъй като Пол Погба направи няколко пропуска, а със спасявания се отличи вратарят на гостите Роберт Санчес.

Така почивката дойде при нулево реми, а скоро след нея Аарън Уан-Бисака трябваше да чисти топката от голлинията, за да го запази.

Все пак, логичното се случи в 68-ата минута, когато „червените дяволи“ разиграха добре на границата на наказателното поле и Джеси Лингард намери Мейсън Грийнууд, който направи Санчес безпомощен – 1:0.

Само осем минути по-късно обаче Матисън изравни, след като засече на далечната греда центриране на Ратбоун и си поднесе чудесен подарък за предстоящия в сряда 16-и рожден ден – 1:1.

В крайна сметка се стигна до дузпи, които трябваше да определят кой ще продължи напред, а домакините бяха безпогрешни.

Опитният Хуан Мата, появил се като резерва в края, вкара първата за Юнайтед, а после Андрю изравни, макар че Ромеро усети ъгъла. После Перейра също вкара за 2:1, а вратарят на домакините спаси изпълнението на Кохейн.

Последваха точни удари на Фред, Грийнууд и Даниел Джеймс, които пратиха Юнайтед в четвъртия кръг.

Непосредствено след срещата стана ясно, че в него „червените дяволи“ ще се изправят срещу Челси.