Атлетико и Реал се захапаха за 90 минути, но не решиха кой командва в Мадрид (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Белия балет" остава на първото място в Испания

Атлетико (Мадрид) и Реал (Мадрид) не успяха да се победят и завършиха наравно 0:0 в първото дерби на испанската столица за сезона. В атрактивен и двуостър мач на "Уанда Метрополитано" единственото, което липсваше за страхотно шоу бяха головете.

Домакините започнаха мача по-активно и в 8-та минута Диего Коща овладя на гърди и изведе на скорост Жоао Феликс зад гърба на защитата. Португалецът напредна и стреля под ъгъл по диагонала, но топката премина около метър встрани.

Четири минути по-късно Бейл набра скорост отдясно, потърси подаване към Бензема, но Хосе Хименес се намеси в точния момент. В 30-та минута Томас центрира опасно, Куртоа нямаше как да се намеси, но на далечна греда Диего Коща не може да нацели топката добре.

Малко след това Тони Кроос реши да изненада Облак и да стреля от над 20 метра, но стражът на домакините плонжира и спаси. Веднага Атлети овърнаха и Жоао Феликс също отправи много опасен удар от дистанция, който прелетя близко покрай гредата.

На почивката Диего Симеоне пусна в игра Анхел Корея, за да внесе повече острота в нападение, като това даде резултат в 49-та минута, когато Диего Коща намери аржентинеца в наказателното поле, но ударът му с глава не затрудни защитата на "белия балет".

В 68-ата Зинедин Зидан все пак пусна в игра кавалерът на Златната топка Лука Модрич за сметка на Валверде. Две минути по-късно пък Симеоне направи нов ход - "хвърли" на терена бившия мадридист Маркос Йоренте и се лиши от услугите на Жоао Феликс.

Четвърт час преди края Бензема стреля опасно с глава, но Облак отново показа класа и спаси ефектно, за да запази мрежата си суха.

Така Реал (Мадрид) остава на върха в Ла Лига с 15 точки и все още без загуба в първенството, докато Атлетико са само на точка зад местния съперник.

Атлетико (Мадрид) - Реал (Мадрид) 0:0

Стартови състави:

Атлетико (Мадрид): Облак, Савич, Хименез, Лоди, Трипиер, Саул, Томас, Витоло, Коке, Диего Коща, Жоао Феликс

Реал (Мадрид): Куртоа, Карвахал, Серхио Рамос, Варан, Начо, Каземиро, Кроос, Валверде, Азар, Бензема, Бейл