Юношите загубиха от Норвегия в продължението

Мартин Смоленски вкара за България, съперникът удари две греди

Гол в продължението донесе победа на Норвегия с 2:1 над България в  мач от европейските квалификации при 17-годишните. Разписа се Даниел Бауер от пряк свободен удар секунди преди да изтече 4-минутното добавено време.

Първото полувреме завърши без голове. Норвежците откриха от дузпа в началото на второто полувреме, а Мартин Смоленски изравни в 78-ата минута след пас на Мартин Сораков.

В другата среща по-рано днес Австрия очаквано разгроми аутсайдера Малта с 6:0. Следващите мачове са на 20-и октомври, а България играе с Австрия в Рауфос от 14.30 часа. Норвегия пък се изправя срещу Малта на същия стадион, но от 18.30 часа. Последните срещи са на 22-и октомври по едно и също време от 18.00 часа: България - Малта в Рауфос и Австрия- Норвегия в Хамар. Напред продължават първите два отбора. Четири най-добри трети от 13-те групи също ще се промъкнат напред.

В 19-ата минута скандинавците създадоха първата голова ситуация, но вратарят Иван Андонов спаси удара на Брайън Фиабема. До края на полувремето и двата отбора направиха по няколко атаки, които завършиха с неточни удари, като в първата минута на добавеното време Мартин Смоленски опита изстрел и вратарят на норвежците спаси.

Седем минути след началото на второто полувреме Фиабема удари горната греда над вратаря Андонов, а при добавката пак той се размина с гола.

Тобиас Гуликсен имаше също добра възможност, отново предотвратена от българския вратар. В 62-ата минута Пламен Цончев направи ддузпа, след като събори в наказателното поле Гуликсен, а потърпевшият откри резултата. След гола България вдигна оборотите, като добри шансове имаше за Бисер Бонев и Мартин Смоленски. В 78-ата минута крилото на Славия Мартин Сораков проби и подаде на Смоленски, който изравни- 1:1.

Три минути преди края на редовното време резервата Даниел Карлсбак удари за втори път гредата, а след това ударът на Оскар Боб беше блокиран. Развръзката настъпи в третата миинута на добавеното време, когато Матиас Бауер вкара втори гол за Норвегия след изпълнение на свободен удар.

Състав на България U17: Иван Андонов, Александър Бучков, Калоян Костов, Константин Айдарски (66-Александър Георгиев), Димо Кръстев, Мартин Хайдаров (30-Пламен Цончев), Мартин Смоленски, Димитър Иванов (58-Мартин Сораков), Иван Алексиев, Бисер Бонев, Симеон Александров;

Жълти картони: Калоян Костов (България), Тобиас Гуликсен, Николай Скоглунд (Норвегия)