Хеттрик на Пулишич при седмата поредна победа на Челси (ВИДЕО)

"Сините" са четвърти, имат равен брой точки с Лестър

Челси записа седма поредна победа във всички турнири, след като спечели с 4:2 гостуването си на Бърнли от десетия кръг на Висшата лига. Кристиан Пулишич се отличи с хеттрик за "сините", но отпускане в края на мача не позволи на "сините" да си тръгнат със суха мрежа.

Пулишич откри резултата в 21-вата минута. Малко преди края на на първото полувреме, американският национал вкара второ попадение. През втората част Пулишич добави трети гол в 56-ата минута.

Две минути по-късно Вилиан направи резултата 0:4. След това "сините" заиграха по-отпуснато и това доведе до попадения в мрежата им. В заключителните четири минути от редовното време Джей Родригес и Дуайт Макнийл вкараха по един гол, за да оформят крайното 2:4.

По този начин Челси вече е с 20 точки, колкото има и третият Лестър. Бърнли остават в средата на класирането, след като в миналия кръг отново претърпя загуба.

Ливърпул продължава да е лидер в подреждането, а утре вечер се изправя срещу Тотнъм в дербито на кръга.