ШАМПИОНСКИ ОБРАТ: Ливърпул пак дръпна с 6 точки на върха в Англия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гол за 48 секунди и страхотен вратар не помогнаха на Тотнъм

Макар да вкара гол още в първата минута, отборът на Тотнъм бе надигран и победен от Ливърпул с 2:1 в дербито на десетия кръг от английската Висша лига.

Мърсисайдци успяха да стигнат до обрата след почивката, за да поведат отново с 6 точки на върха в класирането, но за тяхно съжаление в края на срещата контузия получи Мохамед Салах, който пропусна заради такава дербито в Манчестър с Юнайтед (1:1).

Гостите от Лондон поведоха на "Анфийлд" след едва 48 секунди игра, макар и с доза късмет.

Още при първата им атака кореецът Сон опита далечен удар, след който топката се отби в главата на Деян Ловрен и срещна напречната греда.

Хари Кейн обаче бе най-съобразителен е пеналта и от границата на вратарското поле успя с глава да открие резултата.

Ливърпул отговори като изцяло овладя инициативата, но вратарят на гостите Пауло Газанига направи няколко запомнящи се спасявания.

Той стартира с отлично двойно такова в 27-ата минута, когато първо отрази отличен удар на Салах, а след това не трепна и при опита за добавка на Роберто Фирмино.

В 29-ата минута аржентинецът отново показа отличен рефлекс, за да избие над гредата удар отблизо с глава на Върджил ван Дайк след статично положение.

Секунди след това Газанига отрази и мощен изстрел на Тренд Александър-Арнолд от границата на пеналта, а веднага след това стражът остана на място, тъй като Садио Мане засече с глава отблизо прецизно центриране отдясно, но прати топката на сантиметри от гредата.

Така в крайна сметка Тотнъм успя да удържи равенството до почивката, макар да бе надигран след гола, а скоро след нея удари и греда, като отново Сон нямаше късмет.

След това логичното се случи и Ливърпул успя да изравни.

В 52-ата минута това стори капитанът на тима Джордан Хендерсън със своя първи гол на „Анфийлд“ от 1414 дни насам.

За последно той се бе разписал през декември на 2015 година срещу Уест Бромич Албиън, но сега отново вдигна на крака феновете на мърсисайдци – 1:1.

След това те имаха и още един повод да ликуват, тъй като в 75-ата минута любимците им получиха дузпа за нарушение срещу Мане в пеналта.

Мо Салах пък я превърна в оказалия се победен гол, но малко по-късно получи контузия и бе заменен принудително.

Въпреки това, след последния съдийски сигнал той, а и всички обичащи Ливърпул отпразнуваха ключовата 12 поред домакинска победа на "червените" във Висшата лига.

Тя им осигурява аванс от 6 т. пред шампиона Манчестър Сити и общо 28 от 30 възможни.

Тотнъм остава с 12 точки в актива си и вече е на 11-о място.