Лацио счупи 30-годишен карък срещу Милан и вече диша във врата на лидерите (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Лациалите" имаха нужда да поведат на два пъти за трите точки

Лацио победи с 2:1 Милан при гостуването си на "Сан Сиро" от 11-ия кръг от Серия А. Двата отбора си размениха по един гол преди почивката, а десет минути преди края лациалите нанесоха решителния удар за крайния си успех.

Успехът на Лацио сложи край на 30-годишен период, в който "орлите" нямаха успех срещу Милан на "Сан Сиро" в шампионатен мач. Последно това се случи пред 1989г.

Още в 5-та минута Чиро Имобиле стреля опасно по диагонала, но Донарума успя да спаси. Впоследствие Милан показаха много добра игра, като първо Чалханоглу, а след това и Пакета имаха отлични шансове за гол, но без успех.

Така се стигна до 25-та минута, когато Лазари проби отдясно и центрира, а в наказателното поле Имобиле изпревари Дуарте и прати топката в мрежата на "росонерите".

Домакините обаче не наведоха глава и късметът им се усмихна в само три минути по-късно. Тео Ернандес пусна висок пас към Пьонтек в наказателното поле, полякът се опита да овладее неуспешно, но топката се отклони от Бастош и влезе във вратата на Лацио.

Минути по-късно Саму Кастиехо трябваше да бъде заменен принудително, заради контузия и на полето влезе Анте Ребич.

След почивката Ернандес, Романьоли и Пьонтек стреляха покрай целта, а в 66-та и Чалханоглу затрудни Стракоша с бомбен шут от пряк-свободен удар.

След 75-та минута обаче Лацио показа много по-добра игра и логично, в 83-та те стигнаха до победния гол, след като изритана топка напред бе овладяна от Луис Алберто и пусна пас към набралия скорост Кореа, който с прецизен шут оплете топката в мрежата на Милан.

Така Лацио излезе на четвърта позиция с равни точки с Аталанта (21), но по-добри показатели. Милан пък записа втора загуба в три мача и остава на 11-то място в таблицата.

Стартови състави:

Милан: Донарума, Калабрия, Дуарте, Романьоли, Ернандес, Бенасер, Пакета, Крунич, Чалханоглу, Кастиехо, Пьонтек

Лацио: Стракоша, Раду, Ачерби, Бастош, Лулич, Луис Алберто, Лейва, Милинкович, Лазари, Имобиле, Кореа