СЕЛТИК ПАК ГО НАПРАВИ: Обърна Лацио и в Рим с гол в 95-ата минута (ВИДЕО)

„Детелините“ на 1/16-финал в Лига Европа след инфарктна дебютна победа в Италия

Преди две седмици Селтик обърна Лацио от 0:1 до 2:1 в Шотландия, а сега стори абсолютно същото и при визитата си на „орлите“ в Рим.

Преди двубоя се стигна до сблъсъци между фенове на двата отбора, като двама британци бяха приети в болница с порезни рани, а неколцина бяха арестувани, ала след нея „детелините“ ликуваха.

Те стигнаха драматично до историческа първа победа на италианска земя, с победен гол в 95-ата минута, като благодарение на успеха си се класираха за 1/16-финалите на Лига Европа.

Иначе Чиро Имобиле откри резултата още в седмата минута на „Олимпико“, ала малко преди почивката Джеймс Форест (38) изравни.

Резервата Оливие Нтчам пък се превърна в герой за гостите с попадение в петата минута на продължението и така те остават лидери в група "Е" с 10 точки.

На второ място е ЧФР Клуж с 9 точки, тъй като румънците по същото време победиха с 1:0 френския Рен, който е последен със само точка в своя актив. Лацио пък има 3 и това му отрежда третата позиция в потока.