Шест поред за Челси във Висшата лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ейбрахам и Пулишич донесоха успеха на лондончани

Челси записа шеста поредна победа във Висшата лига! "Сините" спечелиха с 2:0 домакинството си на Кристъл Палас се изкачиха до второто място в класирането преди изиграването на всички мачове от кръга.

Тимът на Франк Лампард допусна само един точен удар към вратата си, а голове на Тами Ейбрахам в 52-ата минута и Кристиан Пулишич в 79-ата стигна за трите точки. Дебют като титуляр за Челси направи 19-годишният десен защитник Рийс Джеймс, който през вкара за равенството 4:4 с Аякс.

Домакините започнаха силно и още във втората минута можеха да поведат. Вилиан стреля опасно от свободен удар, но топката мина на сантиметри от вратата. Челси владееше инициативата, но се бранеха добре и не допуснаха сериозни опасности през вратата си. Чак в края на първата част бившият защитник на Челси Гари Кейхил изчисти опасно центриране пред вратата.

В 52-ата минута Тами Ейбрахам откри резултата. Вилиан технично чукна топката към нападателя, който сам срещу Висенте Гуайта без проблеми вкара 10-тия си гол във Висшата лига от началото на сезона.

Последваха силни минути на „сините“ и малко след гола Гуайта отрази опасен удар на Кристиан Пулишич. В 70-ата минута гостите пропуснаха най-доброто си положение. След центриране от ъглов удар Джеймс Томкинс стреля с глава, но не улучи вратата.

Девет минути по-късно всичко свърши. При поредната бърза атака на Челси удар на резервата Мичи Батшуай бе блокиран. Топката обаче попадна на главата на Пулишич, който отблизо направи 2:0. Това бе пети гол на американеца в последните 3 мача на Челси.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини