Леверкузен прекъсна черна серия с победа срещу Волфсбург (ВИДЕО)

Байер изпревари "вълците", 19-годишен вкара

Байер (Леверкузен) спечели с 2:0 гостуването си на Волфсбург от 12-ия кръг на Бундеслигата и го изпревари в класирането. Карим Белараби реализира в 25-ата минута, а 19-гозишният Паулиньо удвои в 96-ата.

“Аспирините” бяха малко активни през първото полувреме и заслужено взеха гол преднина. В 25-ата минута Кевин Фоланд намери Карим Белараби в наказателното поле, защитниците не успяха да избият топката и последва удар в близкия ъгъл - 0:1. До почивката и двата тима имаха претенции за дузпа, но те останаха неуважени от съдията.

През втората "вълците" трудно стигаха до наказателното поле на съперника. Въпреки това в 88-ата минута можеха да изравнят. При разбъркавне пред вратата на Байер ударът от въздуха не се получи и вместо това се стигна до контра.

В шестата минута на добавеното време Фоланд направи втора асистенция, като този път Паулиньо беше точен за крайното 0:2.

С успеха Байер сложи край на поредицата си от четири мача без победи в шампионата на Германия, докато за Волфсбург това е второ поредно поражение.