Вeзенков и Олипиакос прекъснаха лоша серия в Евролигата

Българинът влезе от пейката и престоя на паркета около 3 минути, за които се отчете с 2 точки

Александър Везенков и Олимпиакос прекъснаха негативната си серия от две поредни загуби в Евролигата. Българинът и неговите съотборници подчиниха Жалгирис с 83:74 в мач от осмия кръг.

Домакините от Пирея водеха през повечето време от срещата, но едва във финалната четвърт взеха сериозен аванс и оттам връщане нямаше. Тимът има 3 победи и 5 поражения, колкото имат и литовците.

На 19 ноември Везенков и компания ще гостуват на Байерн Мюнхен, докато отборът от Каунас ще домакинства на Панатинайкос.

Везенков влезе от пейката и престоя на паркета около 3 минути, за които се отчете с 2 точки. При стрелбата си крилото бе 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Василис Спанулис даде тон на победителите с 16 точки и 7 асистенции, Брандън Пол и Никола Милутинов (7 борби) блеснаха с по 14. Йоргос Принтезис и Уили Рийд реализираха по 10 пункта.

Срещата се оказа по-специална за Принтезис , който стигна до границата от 3000 точки в турнира на богатите.