Миньор взе реванш от Септември за Купата на АФЛ

Само три дни след изненадващата шампионатна загуба, перничани бяха пълни господари на терена

Миньор (Перник) отказа Септември (Симитли) от Купата на Аматьорската лига, след като го победи с 2:0 в Дупница. Само три дни след изненадващата шампионатна загуба, перничани бяха пълни господари на терена и можеха да се наложат далеч по-убедително. Освен двете попадения „чуковете“ удариха две греди и пропуснаха куп възможности.

Миньор поведе още в 5-ата минута с попадение на Кристиян Слишков. В началото на втората част Йоан Малинов се възползва от отлична асистенция на Даниел Гогов и с глава удвои. Лявата греда на два пъти бе помощник на символичните гости след удари на Маринов и Гогов. В края на срещата Алекс Георгиев, пък спаси дузпа, изпълнена от Домозетски.

Двубоят пропуснаха наказаните Йосифов и Васев, капитанът Павлов и контузеният Стоичков. След седмица Миньор среща в зонален финал Оборище (Панагюрище), отстранил Марек с 3:1 в столицата.