Марсилия с поредна решителна стъпка в гонитбата на ПСЖ (ВИДЕО)

Резултатът бе открит в 31-ата минута от Джош Маджа

Марсилия надви Бордо с 3:1 в двубой от 17-и кръг на Лига 1. Резултатът бе открит в 31-ата минута от Джош Маджа. В началото на втората част Джордан Амави реализира за 1:1, а няколко минути по-късно Марсилия оформи пълния обрат след попадение на Морган Сансон. В добавеното време Неманя Радонич направи победата на домакините още по-изразителна, реализирайки за 3:1.

Срещата започна агресивно, като още в 13-ата минута гостите имаха шанс да открият резултата, но Джош Маджа изпрати топката право в ръцете на Стин Манданда.

В 21-ата минута дойде и първата реална възможност за Марсилия, която обаче бе пропиляна от Валентин Ронже, чийто удар бе блокиран от противниковата защита.

В 31-ата минута Маджа отправи брилянтен пас към Ясин Адли, който с фамозен удар изпрати топката право в мрежата на Манданда. за да изведе гостите напред в резултата.

До края на първата част не се случи нищо интересно и резултатът се запази 0:1.

В началото на второто полувреме обаче Марсилия възстанови равенството чрез Джордан Амави, който засече топката от ъглов удар и с точен изстрел с глава я изпрати в мрежата на противника.

В 60-ата минута Морган Сансон се измъкна умело зад съперниковата защита и с прекрасен удар от границата на наказателното поле изпрати топката в мрежата на Беноа Костил.

В добавеното време на срещата Неманя Радонич отбеляза за 3:1, след като хладнокръвно прехвърли топката зад Беноа Костил.

Това бе и последната опасна ситуация за срещата, след която отборът на Марсилия остана на втората позиция, но се доближи само на 5 точки до лидера ПСЖ, който обаче е с мач по-малко. Бордо пък е на пета позиция с 26 пункта.