В РУСЕ: "Класически" Локо (Пд) триумфира над Дунав (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Черно-белите" подгониха Левски, дръпнаха 4 точки на ЦСКА

Локомотив Пд спечели с 3:0 гостуването си на Дунав от 19-ия кръг на efbet Лига. По този начин "черно-белите" се откъснаха на четири точки пред четвъртия ЦСКА, който не успя да победи Арда в неделя. Разликата с втория Левски пък е само две. Тимът от Русе е на 11-а позиция.

Пловдивчани се завърнаха на победния път, след като в миналия кръг завършиха 0:0 у дома срещу Арда, а преди това паднаха в Разград. Последният успех бе преди месец срещу Ботев Враца с 2:0 у дома.

Димитър Илиев отбеляза своя гол №11 в първенството и води еднолично при голмайсторите. Втори с 9 попадения е звездата на шампионите от Лудогорец Клаудиу Кешеру. За Локомотив в Русе се разписаха още Ален Ожболт и Бирсент Карагерен.

Първото попадение падна в 14-ата минута. Алмейда изведе Димитър Илиев, който се освободи от защитата на Дунав, остана сам срещу Макенджиев, преодоля го и отбеляза за 1:0.

След попадението гостите от Пловдив натиснаха и в 34-ата минута Ожболт влезе на скорост в наказателното поле и стреля, но топката излезе в аут. Седем по-късно нападателят все пак успя да се разпише. След нова грешка в защитата на Дунав Илиев подаде на Ожболт, който остана очи в очи с Благой Макендиев и с техничен удар реализира второ попадение за Локомотив.

След почивката футболистите на Дунав заиграха по-добре, като на няколко пъти застрашиха сериозно вратата на Локомотив.

В 68-ата минута и гостите от Пловдив имаха шанс да отбележат  -Карагарен стреля от малък ъгъл, но Макенджиев изчисти в корнер. В 84-ата минута Георги Илиев отправи опасен удар по земята към вратата на домакините, но топката срещна страничната греда.

В 88-ата минута Карагарен вкара отблизо и направи резултата класически за Локомотив.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ДУНАВ: Макенджиев, Димов, Ковачев, Николов, Исаевски, Лазаров, Щерев, Кавалканте, Милчев, Ахмедов, Христов

ЛОКОМОТИВ ПД: Луков, Малембана, Динис Алмейда, Езе, Петрович, Умарбаев, Карагарен, Томашевич, Г. Илиев, Д. Илиев, Ожболт
Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона