Гуардиола: Не играхме за точки, а за себе си

"Важно бе да завършим по този начин", сподели мениджърът на Сити

Мениджърът на Манчестър Сити Джосеп Гуардиола остана дволен от победата с 4:1 над Динамо (Загреб) в Шампионската лига. Мачът бе без значение за “гражданите”, които вече се бяха класирали напред, но въпреки това те разбиха своя съперник и го изхвърлиха от евротурнирите. Специалистът заяви, че в този мач тимът му не е играл за точки, а за себе си.

“Не играхме за точки, а играхме за себе си. Важно бе да завършим по този начин - без контузии и без жълти картони. Изиграхме силни 75 минути, особено през второто полувреме. Футболистите, които играят редовно, се представиха на ниво, но същто се отнася и за тези, които по-рядко получават шанс. Сега ще се концентрираме върху Премиър лийг и другите турнири, в които участваме, а след това ще видим в какво състояние е бъдем през февруари. Както всички отбори в турнира, и ние искаме да се представим възможно най-добре. Няма отбор на 1/8-финала, който да не иска да се класира още по-напред. Това е напълно нормално”, смята Гуардиола.

Освен това испанецът похвали специално Габриел Жезус, който вкара хеттрик в мача, както и защитника Бенжамен Менди, който също изигра много силен мач.
“Нападателите имат нжда от голове, а той вкара три. Дано направи настроението му още по-позитивно. Той е невероятен боец, помага и в защита и прави всичко на терена. Но за него е важно да бележи, а и за всички нас също. Менди пък изигра най-силния си мач за сезона. Това е нормално, когато дълго време не си играл. Той притежава невероятно физика, особено когато е здрав и с правилната настройка. Той е невероятен футболист. Сега ще има конкуренция за левия бек и ще преценим кой повече заслужава да играе”, допълни специалистът.

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)