СЛЕД ДВА ГОЛА С РЪКА: Арсенал се събуди в Белгия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Невероятна драма за Стандарт - две късни попадения за 3 минути и отпадане, първо място за "топчиите"

Арсенал стигна до равенство 2:2 при визитата си на Стандарт Лиеж в мач от последния шести кръг на груповата фаза в Лига Европа.

Домакините поведоха с две попадения след почивката, дошли след удари в ръцете на играчи от гостите, но допуснаха два гола за три минути и отпаднаха от турнира, макар че Айнтрахт изненадващо загуби от Витория Гимараеш с 2:3 във Франкфурт.

Така при успех белгийците щяха да продължат за сметка на германците, но Александър Лаказет (78) и Бакайо Сака (81) не позволиха това да се случи и помогнаха на лондончани да оглавят крайното класиране в група F"" с 11 точки, пред Айнтрахт (9) и Стандард (8).

18-годишният английски талант вече може да се счита за откритието на временния наставник Фреди Люнгберг, който даде почивка на голяма част от титулярите, защото се отчете и с асистенция, като вече има шест и е лидер на „топчиите” по този показател.

Те обаче отново показаха слабостите си в защита и се озоваха в ролята на догонващи в резултата.

В началото на втората част домакините поведоха с гол на Самуел Бастиен.

Неговият удар рикошира от Сократис и заблуди вратаря на Арсенал - 1:0.

В 69-ата минута Джоузеф Уилок сгреши и Селим Амала вкара втори гол за Стандард, също рикоширал в "артилерист".

Арсенал обаче се събуди в края и набързо стигна до равенството.

В 79-ата минута Сака центрира отляво и Лаказет засече с глава, а в 81-ата самият Сака оформи крайното 2:2 след комбинация с Габриел Мартинели.