Реал Мадрид стигна до драматично равенство срещу Валенсия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бензема вкара в 95-ата минута

Валенсия и Реал Мадрид завършиха при 1:1 в схватка от 17-ия кръг на Ла Лига. Карлос СолерКарлос Солер реализира в 78-ата минута, а Карим Бензема изравни в 95-ата. Основна заслуга за попадението на френския стрелец имаше Тибо Куртоа, който секунди по-рано нанесе много опасен удар с глава. След ремито “лос меренгес” остават на втора позиция, с равни точки с Барселона, три дни преди дуела на “Камп Ноу”.

В 78-ата Даниел Вас изпревари Начо за висока топка, атаката на валенсианци отдясно получи неонходимата острота. Бившият играч на Селта много хитро пусна топката в "мъртва зона", Варан не стигна до топката, а свободният Солер реализира от шест метра за 1:0.

Две минути по-късно Бейл не стреля прецизно при чудесна възможност от пряк свободен удар. В 90-ата съдията сгреши и извади жълт картон на Валверде, въпреки че нямаше контакт. След консултация с ВАР реферът даде картона не на уругваеца, а на Лука Йович. В 95-ата включилият се при корнер Куртоа се извиси и стреля с глава, вратарят спаси, получи се суматоха и Бензема успя да реализира от пет метра за крайното 1:1.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ

Валенсия: Доменеч; Вас, Гарай, Габриел, Хауме Коста; Коклен, Парехо; Феран Торес, Солер, Гая; Родриго

Реал Мадрид: Куртоа; Карвахал, Рамос, Варан, Начо; Модрич, Кроос, Валверде; Иско; Родриго, Бензема

Испания и Бразилия с шоу на "Бернабеу"(ВИДЕО)