ОБЗОР: Парма отърва резил у дома, Болоня за малко да изпусне аванс от 3 гола

Резултати от двубоите играни днес в Серия "А"

Изиграха се три от четирите срещи от неделната програма на 17-ия кръг в Серия „А“.

Първи днес бе двубоят Аталанта – Милан от 13:30 часа, който „росонерите“ загубиха със срамното 0:5. Бергамеските тотално надиграха миланския тим, като поведоха още в 10-ата минута чрез Гомес, но второто попадение падна едва в 61-ата минута и негов автор бе Пашалич. Само две по-късно Иличич покачи на 3:0, а в 72-ата отново той бе точен за 4:0. Крайното 5:0 оформи Муриел в 83-ата.

В 16:00 часа се изиграха още две срещи.

Болоня взе три точки при визитата си на Лече и направи скок в класирането, като от 12-о място се изкачи до 8-ата позиция. Отборът на Синиша Михайлович водеше с 3:0, но във финалните минути щурм на домакините доведе до два гола и инфарктни минути за гостите, които все пак успяха да затворят мача при резултат 3:2 в своя полза.

Парма за малко да запише срамна загуба срещу опашкаря Бреша, но успя да измъкне точка в добавеното време на втората част. Марио Балотели смълча феновете на ст. „Енио Тардини“ в 72-ата, но във втората минута от добавеното време Алберто Граси отбеляза за 1:1.

В 21:45 е Сасуоло – Наполи.