В ДЕРБИТО НА ШОТЛАНДИЯ: Рейнджърс пречупи Селтик! (ВИДЕО)

"Детелините" изпуснаха дузпа, тимът на Стивън Джерард записа първа победа на "Паркхед" от 9 години насам

Рейнджърс спечели с 2:1 дербито срещу Селтик от 20-ия кръг на шотландската Висша лига. Райън Кент и Никола Катич се разписаха за четвъртата поредна победа на тима. Одсън Едуард се разписа за "детелините".

Успехът е първи за Рейнджъс на "Паркхед" от 2010 година насам. Момчетата на Стивън Джерард се приближиха на само две точки от лидера Селтик. "Сините" имат и мач по-малко.

Очертава се най-оспорваната битка за титлата от години, а Рейнджърс се надява да сложи край на доминацията на Селтик, който спечели осем поредни титли.

Райън Кент откри резултата в 36-ата минута. Малко преди това Райън Кристи пропусна дузпа за "детелините". Домакините все пак изравниха малко преди почивката чрез Едуард, като топката се отклони от ръката му, което не бе забелязано от съдията.

Удар с глава на Катич в 56-ата минута донесе така ценния успех на "сините".

Отборът на Нийл Ленън, който беше в серия от 11 поредни победи в първенството, опита да натисне в последните 25 минути, но не създаде нищо съществено.

В самия край на срещата нападателят на гостите Алфредо Морелос получи втори жълт картон за симулация и бе изгонен.