Берое се справи с борбен Академик в НБЛ

Старозагорци стигнаха до успеха със силна игра след почивката

Много борба и равностойна игра показаха играчите на А1 Академик София при домакинството си на един от лидерите в класирането в НБЛ – Берое, но силите на тима от Правец не стигнаха за успех у дома.

Старозагорци изиграха слаба първа четвърт, ала постепенно намериха ритъма си на игра и спечелиха с 83:71, съобщиха от БФБаскетбол.

Силно начало на годината имаше Цветомир Чернокожев, който през първата част наниза 15 точки, а тимът му поведе с 10.

До края на полувремето гостите се поокопитиха и изравниха, но нито до почивката, нито след това – в третата част, успяваха да се откъснат напред.

Силно в тези минути заигра капитанът на беройци Александър Янев. Равнопоставеността на терена се запази до четвъртата част, когато най-накрая гостите показаха своята класа и измъчено взеха първа победа за 2020 г.

Остин Прайс наниза 20 точки за успеха. Янев се отличи с дабъл-дабъл – 17 точки и 10 борби – по 5 в защита и нападение. С 13 точки се включи Антъни Уолкър.

За домакините Чернокожев бе истинският лидер – 23 точки, 11 борби и 2 чадъра. Капитанът Николай Грозев добави 10 точки.