ДЕРБИ НЯМАШЕ: Сити отчая Юнайтед за едно полувреме насред „Олд Трафорд“ (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Гражданите“ докосват финала след 3:1 в битката за Манчестър

Манчестър Сити спечели с 3:1 първия полуфинал за Купата на Лигата срещу градския съперник Юнайтед.

„Гражданите“ отказаха „червените дяволи“ за по-малко от едно полувреме насред собствения им „Олд Трафорд“ и очакват спокойно реванша на „Етихад“ в края на месеца.

С красив гол и асистенция блесна Бернардо Силва, а Андреас Перейра си вкара автогол през първата част, в която „небесносините“ бяха пълни господари на терена.

Те обаче направиха доста пропуски и след паузата Маркъс Рашфорд върна едно попадение, но все пак Сити взе реванш за шампионатната загуба от Юнайтед през декември.

Иначе срещата в „Театъра на мечтите“ започна равностойно, макар че домакините бяха без две от звездите си, защото травми лекуват Хари Магуайър и Пол Погба.

В седмата минута те осъществиха една контраатака, но Маркъс Рашфорд не съумя да я завърши по най-добрия начин.

В 17-ата обаче гостите поведоха със страхотен гол на Бернардо Силва.

Португалецът получи от Кайл Уолкър пред наказателното поле и отправи неспасяем изстрел в горния ъгъл, за да открие резултата.

Попадението смути домакините и в следващите минути „небесносините“ овладяха напълно инициативата, като в 24-ата минута бяха близо до втори гол.

Два поредни удара на Рахим Стърлинг отблизо обаче бяха блокирани от защитници в червено.

Юнайтед се опита да отговори, ала не след дълго получи второ попадение.

Този път то бе изработено от Бернардо Силва, който изведе майсторски в коридор Рияд Марез зад гърба на защитата и алжирският национал финтира Де Хеа, а после прати топката в опразнената врата за 2:0.

В 36-ата минута Мейсън Грийнууд имаше шанс да намали изоставането на Юнайтед, но не успя да отправи удар от удобна позиция.

Три минути по-късно Де Бройне получи в пеналта и стреля, а след намесата на Де Хеа топката рикошира в Андреас Перейра и спря в мрежата – 0:3.

Така Сити поведе с класически резултат за по-малко от 40 минути игра, а до почивката направи нови три фрапантни пропуска!

Два от тях бяха дело на Рахим Стърлинг, като веднъж Де Хеа спаси изстрел на останалия очи в очи с него Бернардо Силва.

Въпреки това обаче Манчестър Юнайтед бе съкрушен - допусна 3 гола за едно полувреме у дома за първи път от 23 години насам, а освен това записа 135 игрови минути без точен удар към съперниковата врата.

Край на последната серия сложи младокът Брендън Уилямс, който стреля слабо веднага след паузата, по време на която наставникът на домакините замени разочаровалия Джеси Лингард с Неманя Матич.

Това донякъде даде резултат, защото през второто полувреме доминацията на Сити не бе толкова осезаема, макар че в 53-ата минута Марез нацели гредата, а в 68-ата Де Хеа трябваше да се намесва решително след негов удар.

Веднага след това „червените дяволи“ върнаха един гол, тъй като в ответната атака Грийнууд изведе Маркъс Рашфорд, а той надбяга защитата на гостите и с плътен удар по земя се разписа за 17-и път през сезона – 1:3.

Това обаче бе всичко, защото до края нови попадения не паднаха и така Сити вече докосва финала, който е насрочен за първи март и ще е срещу победителя от сблъсъка Лестър – Астън Вила.