СПАЛ обърна Аталанта (ВИДЕО)

По този начин футболистите на Джан Пиеро Гасперини не успяха да се изравнят с четвъртия Рома и остават пети с 35 точки

Аталанта допусна изненадваща домакниска загуба от СПАЛ с 1:2 в последен двубой от 20-тия кръг  на италианската Серия А. Домакините поведоха още в 16-ата минута чрез Йосип Иличич, но презвтората част само за шест минути гостите успяха да стигнат до пълния обрат и трите точки. Точни бяха Андреа ПЕтаня в 54-ата и Матиа Валоти в 60-ата минута.

По този начин футболистите на Джан Пиеро Гасперини не успяха да се изравнят с четвъртия Рома и остават пети с 35 точки. СПАЛ пък се отлепи от дъното и вече заема 18-ата позиция с 15 точки, на само една от спасителната зона, където е Лече.

Първата интересна ситуация дойде още в третата минута, когато Габриел Стрепеца отправи хубав удар изън наказателното поле, който бше насочен в долния десен ъгъл на вратаря Марко Спортиело. Старжът обаче се намеси и изби в ъглов удар. В седмата минута Алехандро Гомес центрира в наказателното поле на гостите, но малко не достигна на Матиа Калдара да засече във вратата на Етрит Бериша. След още седем минути Ремо Фролйер бе изведен в наказателното поле, но стражът на СПАЛ успя да скъси ъгъла и блокира удара швейцареца.

В 16-ата минута "бергамаските" поведоха. Алехандро Гомес проби добре през центъра и комбинира вляво с Дуван Сапата. Колумбиецът пък от своя центрира ниско по тревата в малкото наказателно поле, където Йосип Иличич технично с пета прати топката във вратата на Бериша - 1:0.  В следващите минути настана привидно спокойствие на терена, като двата отбора рядко стигаха до противноковото наказателно поле.

Точно след изтичане на половин час игра Дуван Сапата проби добре отдясно и стреля силно, но топката разтресе сглогбката между страничната и напречната греда.  Пет минути след това Андера Петаня опита удар, който премина встрани от вратата на Спортиело.

Две минути преди края на първата част отново Петаня получи шанс да обстрелва вратата на домакините, но за негово съжаление ударът му с глава срещна лвата греда.

В 54-ата минута гостите успяха да изравнят. Аркадиуш Река беше изведен на скорост отляво на атаката и стигна почти до аутлинията, където се опита да го пресрещне Спортиело. Полякът обаче върна топката за Андера Петаня, който без проблем реализира в опразнената вратата - 1:1.

​Две минути след изравнителното попадението Дуван Сапата не успя да уцели добре топката и не успя да застраши вратата на Бериша от добра позиция.

Гостите вдигнаха оборотите и успяха да достигнат до нов гол, с който обърнаха резултата. В 60-ата минута Брайън Дабо комбинира с Матиа Валоти пред наказателното поле, който успя да елиминира трима бранители на "бергамаските" и отправи силен шут по тревата, който се опелете в мрежата на Спортиело за втори път - 1:2. Три минути след това Петаня опита фалцов удар от границата на пеналтерията, но в аут.

Домакините се активизираха и се търсиха от шока, който СПАЛ им нанесе и пропуснаха две страхотни възможности за изравняване. Първо, в 70-ата минута, Марио Пашалич получи хубав пас в наказателното поле и пробва удар, който обаче бе блокиран от бранител на гостите. Секунди след това Дуван Сапата стреля с глава, но не успя да насочи добре топката и тя прелетя покрай гредата на Бериша.

В 78-ата минута и Мартен де Роон имаше шанс за изстрел, но прати топката встрани от дясната греда на СПАЛ.

До края на срещата "бергамаските" натиснаха в опит да достигнат до равенството, но без успех.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)