Наполи се класира за полуфиналите на Купата на Италия (ВИДЕО)

Намиращият се в криза отбор се наложи с 1:0 над Лацио

Наполи се класира за полуфиналите на Купата на Италия. Намиращият се в криза отбор се наложи с 1:0 над Лацио в интригуващ мач на "Сан Паоло". Единственият гол в срещата вкара Лоренцо Инсинье още във 2-ата минута.

Малко след това Чиро Имобиле пропусна дузпа, а Елсейд Хисай и Лукас Лейва бяха изгонени. През втората част гредите спряха двата тима, а две попадения на "орлите" бяха отменени.

Наполи излезе напред в резултата още във 2-ата минута. Тогава Лоренцо Инсинье проби отляво, справи се с двама защитници и стреля в далечния ъгъл за 1:0.

В 8-ата минута Оспина спаси опасен удар на Сергей Милинкович-Савич. Топката попадна в Лазари, който центрира в наказателното поле, където Елсейд Хисай фаулира Фелипе Кайседо. Главният рефер посочи бялата точка. Зад топката застана Чиро Имобиле, който се подхлъзна точно преди да нанесе удар и прати кълбото над вратата. В 17-ата минута Кайседо навлезе в наказателното поле и опита опасен удар, който Оспина отрази.

Минута по-късно домакините останаха с човек по-малко. Хисай фаулира грубо Имобиле и получи втори жълт картон.
В 26-ата минута двата отбора вече бяха с по 10 души на терена. Лукас Лейва фаулира откъсващия се Милик. Фелипе Маса му показа жълт картон, но бразилецът си поволи реплика срещу рефера и бе пратен под душовете с второ официално предупреждение.

До края на първото полувреме "орлите" бяха по-активният отбор, но така и не затрудниха Оспина.

Гостите започнаха по-силно и втората част. В 51-ата минута Оспина се намеси блестящо след шут на Имобиле. Малко след това удар на Кайехон бе блокиран от защитник.

След час игра колумбийският вратар на домакините отрази удар на резервата Хоакин Кореа. Три минути по-късно гол на Имобиле бе отменен заради засада.

В 71-ата минута гредата спаси Лацио. Милик засече центриране отдясно и стреля с глава, но топката срещна десния стълб.

В 84-ата минута Имобиле получи топката в наказателното поле и шутира, но и той нацели гредата. Две минути по-късно Марио Руи повтори упраженението, стреляйки от дъгата в страничния стълб.

В 88-ата минута нов гол на Лацио бе отменен заради засада на Ачерби. В продължението на срещата Пароло пропусна отлична възможност да изравни.
Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини