ПСЖ уреди финал с Лион след класика във Франция (ВИДЕО)

17-годишен защитник вкара гол №4000 в клубната история на „принцовете“

Пари Сен Жермен се класира за финала на Купата на лигата във Франция след класическа победа 3:0 като гост на Реймс.

Бранителят Маркиньос откри резултата в деветата минута, когато засече с глава центриране от корнер на Неймар.

В 31-ата последният отново центрира, този път от фаул, капитанът Тиаго Силва отклони топката с глава, а Конан от голлинията я вкара в своята врата.

В 73-ата минута домакините останаха с човек по-малко, тъй като Маршъл Мунетци получи директен червен картон за груб фаул спрямо Марко Верати.

Крайното 3:0 оформи 17-годишният бранител Нианзу Куаси чрез добавка след избит далечен изстрел на Леандро Паредес.

Интересното е, че този гол е под номер 4000 в клубната история на френския шампион по отношение на официални двубои.

Така ПСЖ ще срещне Лион на финала на четвърти април.

Килиян Мбапе сменя позицията си в Реал Мадрид

Французинът оставя левия фланг на Винисиус

Лукаку може да остане в Рома, но само с нов наем

Челси обмисля варианта да остави белгиеца за още 12 месеца на "Олимпико"

Скандал с изнасилване разтърси Висшата лига!

Двама футболисти са задържани от полицията

Ман Сити се цели в рекорд на Манчестър Юнайтед в Шампионска лига

В момента "гражданите" са с 23 поредни мача без загуба

Германия откри специален полицейски център за Евро 2024

Той ще служи за контрол върху ситуацията в сферата на безопасността по време на турнира