ОБЗОР: Торонто удари Кливланд, Бостън би Голдън Стейт в НБА (ВИДЕО)

Вижте всички резултати от последните мачове

Водачът в Атлантическата дивизия Торонто се наложи със 115:109 и увмеличи преднината си в класирането с 34 победи и 14 поражения.

Серж Ибака вкара 26 точки, Кайл Лаури добави 23 за деветата поредна победа над този противник.

Кливланд е на дъното на Конференцията само с 13 победи.

Но Норман Пауъл също имаше основен принос за успеха, след като вкара 8 последователни точки в последната минута, когато Кливланд съкрати преднината на Раптърс на 105:104.

Пауъл вкара тройка, отбеляза един път с добавка, а също така наниза и три последователни точки от наказателната линия.

Това беше един от трите момента, в който Кавалиърс се доближиха реално до преодоляване на преднината на Торонто, но така и не успяха да го направят.

Дариус Гарланд пропусна втория от двата наказателни удара 1:18 минути преди края и изтърва да изравни.

Паскал Сиакам, който ще бъде титуляр в Мача на звездите, вкара 19 точки, а Пауъл завърши с 16. Кевин Лав и Колин Секстън вкараха всеки по 23 за Кавс.

В дербито на върха в Северозападната дивизия Денвър Нъгетс се наложи над Юта Джаз със 106:100 и излезе еднолично начело. Нъгетс има 33 победи и 15 поражения, като гостите останаха с 32/16. Никола Йокич се разписа с 28 точки, в това число и 6 в последните 2 минути, а в допълнение направи и 10 асистенции.

Домакините изоставаха с 61:70 4:13 минути преди края на третата част, но серия от 15:0 в края на частта обърна хода на двубоя. Серията продължи и в началото на четвъртия период, като в един момент се оформи на 27:1.

Джордан Кларксън се отличи с 37 точки за Джазмените, след като водещият им реализатор Донован Мичъл трябваше да се примири с 4. Все пак денят за него не беше съвсем тъжен, тъй като беше избран за първи път за участие в Мача на звездите.