С ГОЛ В 90-АТА МИНУТА: Левски стигна до нов обрат в Турция (ВИДЕО+СНИМКИ)

Нашименто и Райнов вкараха за успеха на "сините" срещу Рапид Виена

Левски записа втора победа на лагера в Турция. "Сините" обърнаха с 2:1 Рапид (Виена). Нашименто от дузпа и Мартин Райнов вкараха за успеха. Голът за заспалия австрийски гранд отбеляза Таксиаркис Фунтас. "Зелено-белите" не са печелили титлата от 2008 година. Този сезон тимът върви трети на 12 точки зад лидера Залцбург.

Треньорът Петър Хубчев беше направил три промени в стартовите 11 от мача с Пюник, спечелен с 3:2. Тогава "сините" губеха с 1:2, но в крайна сметка отново стигнаха до успеха. Днес Милан Миятович, Холмар Ейолфсон, Станислав Костов започнаха на местата на Николай Михайлов, Мартин Райнов и Дени Алар.

Рапид можеше да поведе още в 7-ата минута. Шут на Келвин Арасе обаче беше спасен от Миятович. Десет след това отново Арасе пропусна. Той се вклини между Миланов и Ейолфсон и отправи изстрел, който обаче беше неточен.

Последва и първата опасност пред вратата на австрийците. В 26-ата минута Станислав Иванов се възползва от грешка на съперниковата защита и подаде към Костов. Нападателят шутира без подготовка, а вратарят на Рапид успя да избие с една ръка.

Опасностите продължиха да са предимно пред Миятович и в 33-ата минута "сините" допуснаха попадение. Бърза атака на австрийците хвана отбрана на Левски неподготвена и Фунтас се разписа, след като остана очи в очи с вратаря.

В 42-ата минута Милан Миятович показа добър рефлекс, спасявайки удар на Шваб.

На почивката Хубчев замени пусна Лозев, Райнов, Алар и Мазурек. Това обаче не промени кой знае колко събитията на терена. Футболистите на Рапид пропуснаха на няколко пъти да удвоят. Постепенно в игра се появиха Здравко Димитров, Насиру Мохамед и Филипе Нашименто. Играта на "сините" отново не се получаваше.

Здравко Димитров нахлу в наказателното поле и подаде към Нашименто, който стреля, но ударът му бе блокиран от защитник в 55-ата минута. Три по-късно Иван Горанов центрира в наказателното поле. Насиру Мохамед стреля, но покрай левия страничен стълб на вратата. Веднага след това Нашименто отправи удар над вратата.

Четвърт час преди края Миятович отново се намери решително след изстрел отблизо на Шик. В 77-ата минута Деян Лозев центрира в наказателното поле, Здравко Димитров бе задържан и главният съдия отсъди дузпа за "сините". Зад топката застана Филипе Нашименто и с точен изстрел в долния ляв ъгъл възстанови равенството.

Попадението окрили Левски. В 86-ата минута Филипе Нашименто центрира, а Холмар Ейолфсон надскочи съперник и стреля с глава, но в ръцете на вратаря на виенчани. В заключителните секунди на редовното време португалецът центрира перфектно от ъглов удар и Мартин Райнов с глава донесе успеха на "сините" - 2:1.

СЪСТАВИ:

Левски: 1. Миятович (В), 20. Миланов (К), 22. Рейш, 5. Ейолфсон, 4. Горанов, 8. Славчев, 23.Тиам, 40. Спиерингс, 7. Паулиньо, 99. Иванов, 29. Костов

РЕЗЕРВИ: 13. Михайлов (В), 12. П. Иванов (В), 19. Каргас, 26. Лозев, 31. K. Илиев, 70. Райнов, 10. Мазурек, 14. Нашименто, 6. Найденов, 18. Насиру, 77. Юруков, 88. Марин Петков, 9. Алар, 17. Робърта, 79. Mартин Петков, 11. Димитров

Рапид Виена: 1. Рихард Щребингер (В), 6. Марио Зонлайтнер, 8. Щефан Шваб (К), 9. Таксиаркис Фунтас, 10. Томас Мург, 14. Срджан Граховац, 20. Максимилиан Хофман, 22. Филип Стойкович, 28. Кристоф Кнасмюлнер, 31. Максимилиан Улман, 36. Келвин Арасе

Официално: Локо (Пд) разтрогна с Хоркаш

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона