Как ще завършат вторите мачове на ЦСКА и Лудогорец в групите на Лига Европа?

03 февруари 2020 21:16 Николай Георгиев

Ласицкене с 2.04 м в първия си старт за сезона

Трикратната световна шампионка в скока на височина при жените Мария Ласицкене започна подобаващо годината. Още в първия си старт за сезона трикратната световна шампионка постигна 2.04 м и поведе в световната ранглиста. Това стана по време на атрактивното състезание "Битката между половете“, което се проведе на 1 февруари в Москва. В надпреварата се включиха най-добрите руски състезатели в скока на височина при жените и мъжете.

Ласицкене започна много уверено състезанието. Тя преодоляваше височините от първи опит. На 1.93 м стана ясно, че печели надпреварата при жените. След нея с 1.90 м остана Кристина Корольова, което й донесе 1121 точки. Изненадващо олимпийската шампионка Анна Чичерова, която направи великолепен скок с резерв на 1.85 м, не можа да се справи с 1.90 м и остана трета.

Вече победителка, Мария Ласицкене преодоля последователно от първи опит 1.97 м, 2.00 м и 2.04 м. След това тя поиска 2.07 м, но направи три неуспешни опита.

2.04 м е изравнен личен рекорд за рускинята в зала, рекорд на турнира и номер 1 в света за сезона. Той донесе на атлетката 1259 точки по таблицата на Спириев.

При мъжете победи Иля Иванюк с 2.23 м, което отговаря на 1117 точки. Така в общото класиране при мъжете и жените победата в “Битката между половете“ е за Мария Ласицкене, следвана от Кристина Корольова и Иля Иванюк.