ОБЗОР: Байерн (Мюнхен) беше на крачка от провал (РЕПОРТАЖИ)

Баварците се наложиха с 4:3 на “Алианц Арена”, след като до 82-ата минута водеха уверено с 4:1

Байерн (Мюнхен) беше на крачка от провал в турнира за Купата на Германия, след като за малко да изпусне победата срещу Хофенхайм на 1/8-финалите. Баварците се наложиха с 4:3 на “Алианц Арена”, след като до 82-ата минута водеха уверено с 4:1. Гостите върнаха две попадения и в добавеното време и поставиха гранда под напрежение.

В крайна сметка мюнхенци се измъкнаха и продължават напред към голямата цел - нов домашен дубъл. Важна крачка към титлата в Бундеслигата пък мюнхенци могат да направят идната неделя, когато приемат втория в класирането РБ (Лайпциг).

Изненадващо Хофенхайм поведе в двубоя в Мюнхен след автогол на Жером Боатенг (8), но след това автогол си заби и капитанът на гостите Бенямин Хюбнер (13). Последва вихрушка пред вратата на футболистите в сини екипи и до края на полувремето Байерн вече водеше с 3:1 след попадения на Томас Мюлер (20) и Роберт Левандовски (36).

В 80-ата полякът се разписа още веднъж за 35-ия си гол през сезона, но веднага след това Мунас Дабур (82) намали на 2:4. После резервата на Хофе даже пропусна от чиста ситуация. В добавеното време Дабур все пак се разписа и изведнъж Байерн се оказа притиснат до стената. Все пак домакините оцеляха.

Байер (Леверкузен) не се представи убедително, но все пак си заслужи място на 1/4-финалите за Купата на Германия след домакинска победа с 2:1 над Щутгарт. Играчите на Петер Бос имаха късмет, защото в добавеното време на двубоя бившият представител на елита пропусна 100-процентова възможност за изравнително попадение, което щеше да прати мача в продължения. При 0:0 пък гостите удариха греда, а след това техен нападател изпусна сам срещу вратаря.

В другата ранна среща за деня елитният Унион (Берлин) пребори с голяма доза шанс аматьорския Ферл след успех с 1:0 като гост, дошъл след попадение 4 минути преди края.

РЕПОРТАЖИ ОТ СРЕЩИТЕ ВИЖТЕ ТУК
Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)