ОБЗОР: Лече хвърли бомбата, удари Наполи на "Сан Паоло" (РЕПОРТАЖИ)

Дженоа спря Коляри за Топ 6, вижте резултатите от днешните мачове в Серия "А"

Наполи допусна домакинско поражение от Лече в среща от 23-тия кръг на Серия "А". Тимът на Дженаро Гатузо отстъпи с 2:3 в двубой, игран на ст. на „Сан Паоло“. Джанлука Лападула вкара два гола за успеха на гостите, а Марко Манкосу добави още един. Попаденията за Наполи вкараха Аркадиуш Милик и Хосе Мария Кайехон.

По този начин Наполи се смъкна на 11-а позиция с 30 точки. Лече пък взе глътка въздух в борбата за оцеляване. Новакът в италианския елит продължава да впечатлява с резултатите си срещу големите отбори след ремитата срещу Милан, Ювентус и Интер по-рано през сезона.

Дженоа отряза пътя на Каляри към Топ 6, след като записа четвърта победа от намаболо на сезона. “Грифоните” спечелиха с 1:0 на свой терен и продължават гонитбата с Лече и Сампдория, които в този кръг също записаха успехи.

Вездесъщият Горан Пандев вкара единственото попадение в 43-ата минута. В добавеното време на срещата гредата спаси домакините след удар на Раджа Наинголан.