Кой вариант за довършване на efbet Лигата подкрепяте?

09 февруари 2020 20:54 Емил Арсов

КРАЙ: Победната серия на Байерн приключи, битката за върха се завърза (ВИДЕО+СНИМКИ)

Байерн Мюнхен и РБ Лайпциг завършиха при равенство 0:0 битката за върха в Бундеслигата помежду си от XXI кръг.

Дербито на „Алианц Арена“ приключи без победител след невиждани пропуски и отменена дузпа за баварците.

Така те запазиха аванса си от една точка на върха в класирането пред своите гости, но и сложиха край на победната си серия от 6 мача в германския елит.

Домакините бяха близо до гола още във втората минута, когато Леон Горецка бе намерен в пеналта, но не успя да нанесе добър удар.

Гостите отговориха с опит на звездата си Тимо Вернер, но над целта, а секунди след това Роберт Левандовски можеше да открие резултата, ала изстрелът му бе блокиран.

Второто полувреме започна вихрено, с два фрапантни пропуска на гостите.

Първо Марсел Сабитцер пропиля страхотна възможност от непосредствена близост, пращайки топката над вратата, а не след дълго Тимо Вернер не можа да се възползва от грешка на Жером Боатенг.

Нападателят на РБ Лайпциг преодоля излезлия да го пресрещне Мануел Нойер, но след това не можа да прати топката в опразнената врата, тъй като защитник в Байерн блокира удара му.

В 53-ата минута Роберт Левандовски бе съборен в наказателното поле и арбитърът отсъди дузпа, но тя бе отменена след намесата на ВАР заради засада на полския голмайстор на баварците.

Десет минути по-късно Тимо Вернер направи нов непростим пропуск, след като бе изведен сам срещу Нойер, но реши да стреля от движение и прати топката покрай гредата от десетина метра.

В 80-ата минута и Горецка пропиля чудесен шанс след страхотно разиграване с Левандовски и удар по земя, спасен с вещина от стража на гостите.

Малко преди края на редовното време и Бенжамен Павар се отчете с пропуск, тъй като не можа да засече във вратата на гостите, така че в крайна сметка срещата приключи без победител – 0:0.

След нея Байерн остава лидер с 43 точки, докато РБ Лайпциг е с 42.

Байерн Мюнхен - РБ Лайпциг 0:0

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БАЙЕРН МЮНХЕН: Нойер, Кимик, Павар, Боатенг, Алаба, Дейвис, Горецка, Тиаго, Гнабри, Мюлер, Левандовски;

РБ ЛАЙПЦИГ: Гулакси, Анхелиньо, Упамекано, Халстнеберг, Клостерман, Олмо, Адамс, Леймер, Сабицер, Нкунку, Вернеер.