Кой вариант за довършване на efbet Лигата подкрепяте?

10 февруари 2020 22:12 Пламен Димитров

Три медала за българските атлети на Балканиадата

Българските атлети спечелиха три медала от Баланиадата за юноши и девойки под 20 г., която се проведе в зала „Атъкьой” в Истанабул.

На почетната стълбичка се качиха Александра Начева, Добромир Николов и Веселин Живков (60 м).

Начева се завърна от Република Южна Африка, където беше на лагер повече от два месеца, и стана втора на балканското първенство. Тя се приземина 13.10 м в най—добрия си опит в тройня скок. Световната шампионка за девойки излезе само три пъти в сектора и освен 13.10 м постигна 12.99 м и фаул. Победи я гъркинята Сприридула Кариди с реорд на шампионатите от 13.51 м.

Николов се окичи със сребърен медал на 60 м с пр. С 8.09 сек. Той имаше предимство в хилядните пред Емре Дериа (Тур), който със същото време стана трети. Победата в хърделите завоюва Серхат Булут (Тур) – 8.00 сек.

Живков се нареди трети във финалното бягане на 60 м, след като спря хронометъра на 6.91 сек. Балкански шампион стана Умут Юсал (Тур) – 6.76 се, а среброто замина за Гърция и Теодорос Вронтирос – 6.86 сек.