Кой вариант за довършване на efbet Лигата подкрепяте?

14 февруари 2020 23:27 Христо Иванов

Борусия се доближи на точка от Байерн, Холанд с гол №9 за "жълто-черните"

Борусия Дортмунд се върна на победния път в Бундеслигата, след като се наложи с 4:0 над Айнтрахт Франкфурт у дома.

С успеха играчите на Люсиен Фавр се изкачиха на второто място, с 42 точки - с една по-малко от лидера Байерн Мюнхен, който утре гостува на Кьолн.

Срещата премина изцяло под знака на "жълто-черните", за които зимната покупка Ерлинг Холанд вкара 9-ия си гол за 5 мача.

Началото на голеадата даде Лукас Пишчек, който след малко повече от половин час игра откри резултат с удар от линията на наказателното поле за 1:0, възползвайки се от подаване на Хакими - резултат, при който дойде почивката.

През втората част Джейдън Санчо удвои резултата, за да дойде моментът, в който Ерлинг Холанд завърши нова асистенция на Хакими с точен удар във вратата за 3:0.

Четвърт час преди края на мача Рафаел Герейро оформи окончателния резултат 4:0.

Борусия Дортмунд - Айнтрахт Франкфурт 4:0