Питсбърг разгроми Детройт, шампионът Сейнт Луис отстъпи пред Нешвил

Резултати от НХЛ

Патрик Хорнквист се отличи с два гола и асистенция за Питсбърг при разгромната му победа над Детройт с 5:1 в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

По веднъж за успеха на "пингвините" се разписаха Сидни Кросби, Крис Летанг и Сам Лафърти.

Валтери Филпула отбеляза петия си гол за сезона за тима на Детройт, който губи четвърти пореден мач.

Шампионът Сейнт Луис отстъпи с 1:2 при гостуването на Нешвил. Кайл Търис вкара победния гол за Нешвил 2 минути преди края на редовното време. Другото попадение за успеха реализира Крейг Смит, негово шесто в последните пет мача.

Анахайм нанесе тежка загуба на Ванкувър с 5:1 и канадците отстъпиха лидерката позиция в Тихоокеанската дивизия. Ванкувър е втори с 69 точки, а начело излезе Едмънтън със 70 след победа с 4:3 над Каролина.

Адам Енрике изигра силен мач за Анахайм с два гола, а Дерек Грант добави гол и асистенция за успеха на "патоците".

Отава се наложи над Далас с 4:3 след продължение. Артьом Анисимов бе точен в 3:48 минута на продължението за успеха на "сенаторите".