Севиля стигна до ценно равенство (ВИДЕО)

Реваншът в Испания е на 27 февруари

ЧФР Клуж и Севиля завършиха 1:1 в първи мач от фазата на 1/16-финалите в Лига Европа. Домакините бяха близо до успеха, след като поведоха с попадение на Чиприан Деак от дузпа в 59-ата минута, но в края на срещата испанците изравниха чрез резервата Юсеф Ен-Несири и чакат спокойно реванша на "Рамон Санчес Писхуан".

Доскоро ЧФР Клуж беше в серия от 12 поредни победи на "Константин Радулеску", но тя беше спряна с нулевото равенство срещу Волунтари преди седмица.

Срещата стартира с минимално закъснение заради проблеми със системата ВАР. Подкрепяни от феновете си, домакините започнаха много агресивно и опитаха няколко скоростни атаки по крилата. Севиля предпочиташе да задържа топката, а най-активен в състава на испанския тим беше новото попълнение Сусо.

Постепенно гостите взеха инициаивата и пропуснаха две добри възможности за гол чрез Лукас Окампос. Севиля продължи да доминира и Люк де Йонг също стреля опасно, а след него и Жоан Жордан не успя да преодолее стража на ЧФР Клуж Гедриус Арлаускис.
В 33-ата минута Де Йонг можеше щастливо да се разпише, но топката срещна гредата. До края на полувремето не се случи нищо интересно и публиката се надяваше на по-голямо зрелище след почивката.

В 58-ата минута румънците получиха дузпа, след като Жул Конде игра с ръка в наказателното поле. Зад топката застана Чиприан Деак и откри резултата. Последва мощен натиск на Севиля, но гостите трудно стигаха до удари към вратата на Арлаускис.

Усилията на гостите дадоха резултат в 82-ата минута, когато Де Йонг подаде към абсолютно свободния Ен-Несири и резервата на Севиля изравни. В добавеното време Рони Лопес и Ен-Несири можеха да донесат и победата на тима от Андалусия, но Арлаускис се превърна в герой за ЧФР Клуж.