Делириум на „Стамфорд Бридж“: Ученикът отново надхитри учителя! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси на Франк Лампард победи Тотнъм на Жозе Моуриньо в битката за топ 4

Челси постигна трета поредна в лондонското дерби с Тотнъм!

Този път „сините“ спечелиха у дома с 2:1 в среща от XXVI кръг на английската Висша лига и дръпнаха с 4 точки пред „шпорите“ на четвъртата позиция във временното класиране.

Интересното в случая бе, че наставник на гостите бе бившият треньор на домакините Жозе Моуриньо, който обаче беше надхитрен от бившия си възпитаник Франк Лампард, а и нямаше как да разчита на звездите Хари Кейн и Сон.

Промените в състава на Лампард пък се оказаха изключително печеливши, защото две от тях – Оливие Жиру и Маркос Алонсо отбелязаха попаденията, докато третата – Рос Баркли, се отчете с асистенция.

Иначе дербито започна равностойно в началните минути и в десетата Тотнъм разигра добре пред наказателното поле на Челси, след което Лукас Моура отправи опасен удар, спасен с вещина от Уили Кабайеро.

Последният отново замени Кепа Арисабалага сред титулярите на „сините“, докато най-скъпият вратар в света остана на пейката.

Домакините отговориха в ответната атака, когато Мейсън Маунт проби добре и отправил силен изстрел, ала Юро Лорис също се намеси решително и изби в корнер. След неговото изпълнение пък Оливие Жиру стреля с глава, ала над целта.

След това обаче френският нападател все пак се отблагодари на треньора за гласуваното доверие.

В 15-ата минута Рос Баркли нацели гредата и топката попадна у Жиру, а той с мощен изстрел по земя откри резултата – 1:0.

Попадението смути Тотнъм и гостите успяха да сътворят първата си добра атака чак в 33-ата минута, когато Сезар Аспиликуета блокира в последния миг удар на Лукас Моура по диагонала.

Така Челси се оттегли на почивка с гол аванс, а скоро след нея удвои преднината си.

В 48-ата минута Мейсън Маунт намери пред наказателното поле Рос Бакрли, който продължи към Маркос Алонсо, а испанецът от движение простреля Юго Лорис за 2:0.

Малко по-късно домакините имаха претенции за директен червен картон за Ло Селсо, който настъпи с бутоните капитана Сезар Аспиликуета, но се размина със санкция след преглеждане на ситуацията с ВАР.

Впоследствие Тотнъм опита да се върне в срещата, но защитата на Челси се справи. Тя се пропука едва в 89-ата минута, когато Антонио Рюдигер си отбеляза нелеп автогол и оформи крайния резултат 2:1.

Така Франк Лампард стана първият в историята мениджър, успял да победи на два пъти Жозе Моуриньо в рамките на един сезон, а отборът му събра 44 точки.

Челси остава четвърти, докато Тотнъм е пети с 40 в своя актив.

ЧЕЛСИ - ТОТНЪМ 2:1
1:0 Оливие Жиру 15
2:0 Маркос Алонсо 48
2:1 Антонио Рюдигер 89

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЧЕЛСИ: Кабайеро, Аспиликуета, Рюдигер, Кристенсен, Джеймс, Жоржиньо, Ковачич, Алонсо, Баркли, Маунт, Жиру;

ТОТНЪМ: Лорис, Танганга, Санчес, Алдервейрелд, Вертонген, Дейвис, Уинкс, Ндомбеле, Ло Селсо, Бергвайн, Лукас.

Мениджърът на Уест Хям: Трябваше да поведем с два или три гола