Кой вариант за довършване на efbet Лигата подкрепяте?

22 февруари 2020 21:25 Велизар Антов

Трилър в Лестър: Манчестър Сити пак изпусна дузпа, но излъга „лисиците“ (ВИДЕО+СНИМКИ)

Манчестър Сити победи Лестър с минималното 1:0 в мач от XXVII кръг на английската Висша лига.

Шампионите отново не успяха да вкарат от дузпа, но малко преди края реализираха добра атака и резервата Габриел Жезус вкара единствения гол в срещата.

Домакините могат да съжаляват, защото преди това направиха няколко пропуска. Още в осмата минута Джейми Варди бе изведен зад защитата на гостите и стреля по диагонала, преодолявайки вратаря, ала топката срещна страничната греда.

Манчестър Сити отговори мълниеносно. В ответната атака дошлият именно от Лестър алжирски национал Рияд Марез стреля опасно от 20-ина метра, но бившият вратар на гостите Каспер Шмайхел показа класа.

Последва добра намеса и на Едерсон, а в 29-ата минута Мадисън стреля от свободен удар и топката срещна ръцете на Де Бройне, който бе част от стената, но след разглеждане на ситуацията с ВАР до дузпа не се стигна.

В добавеното време на първата част системата отново влезе в сила и да отмени гол на Серхио Агуеро заради очевидна засада.

След почивката Шмайхел спаси изстрел на Де Бройне, а в 60-ата минута гостите получиха дузпа заради игра с ръка в пеналта.

Агуеро обаче не изпълни добре наказателни удар и Шмайхел спаси, така че аржентинският нападател вече има 3 пропуска от последните си 6 изпълнени дузпи.

Малко след това стражът на Лестър отново се намеси блестящо след шут на Агуеро, а после Варди стреля опасно от воле, но покрай гредата.

Манчестър Сити стигна до победния гол в 80-ата минута, когато Марез изведе отлично Жезус и той с отсечен удар донесе успеха на „гражданите“.

След него те събраха 57 точки, като вече имат аванс от 7 пред третия Лестър и изостават с 19 от лидера Ливърпул, който е с мач по-малко.