Кой вариант за довършване на efbet Лигата подкрепяте?

23 февруари 2020 13:50 Христо Иванов

Берое нахлу в Топ 6 след късна драма и обрат срещу Витоша! (ВИДЕО)

LAP

Гол в последните минути донесе втората поредна победа на Берое след подновяването на efbet Лига.

Старозагорци се наложиха с 2:1 при гостуването си на Витоша Бистрица, а макар че домакините поведоха с ранен гол, играчите на Димитър Димитров-Херо все пак ликуваха като крайни победители.

Срещата предложи любопитни моменти и пред двете врати, но най-вече пред тази на "тигрите", които малко изненадващо поведоха в резултата доста рано в мача.

Още в 3-ата минута Георги Амзин порази целта, възползвайки се от неразбирателство в отбраната на старозагорци.

Логично Берое установи контрол върху мача и постепенно взе инициативата, като се настани в половината на съперника. Но Крум Стоянов и Мартин Камбуров не успяха да завършат добри възможности за попадение.

Все пак Берое стигна до паритета в средата на полувремето. След добра атака в дясната половина на нападението топката бе подадена близо до точката на дузпата, където необезпокояван Фол вкара за 1:1 - резултат, при който дойде почивката.

Второто полувреме предложи по-малко интересни епизоди, но натискът на Берое стана все по-осезаем в последния четвърт час на мача, тъй като домакините видимо отпаднаха физически.

Развръзката дойде в 88-ата минута! Макута със силен удар от границата на наказателното поле вкара топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата, оформяйки крайния резултат 2:1.

Благодарение на успеха Берое изпревари Черно море и вече е на 5-ата позиция с актив от 34 точки, с една повече от варненци.

Витоша - Берое 1:2