СЛЕД ГОЛЯМА БИТКА! Барса потрепери в Неапол, но се измъкна с добър резултат (ВИДЕО+СНИМКИ)

Артуро Видал си изкара 2 жълти картона за 2 секунди в края на мача

Наполи и гостуващият Барселона завършиха 1:1 в първи мач помежду им от 1/8-финалите на Шампионската лига. Срещата бе дебют за треньора на каталунците Кике Сетиен в турнира, а немалко от феновете по трибуните бяха маски, след като в Италия от няколко дни се разпространява смъртоносния коронавирус. Дрис Мертенс (30) изведе домакините напред в резултата, а Антоан Гризман (57) изравни. Гостите завършиха мача в намален състав след изгонването на Артуро Видал в края.

Каталунците доминираха в началото и в 9-ата минута Меси отправи първия удар, но топката мина над вратата. Наполи отговори с няколко остри атаки и в 17-ата минута Кайехон бе изведен зад защитата, но ударът му бе блокиран.

След половин час игра домакините изненадващо поведоха. Пьотр Зиелински намери пред наказателното поле Дрис Мертенс, който вкара много красив гол за 1:0, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Марк-Андре тер Щеген.

Две минути преди почивката италианският тим пропусна изгодна възможност да удвои аванса си. Включилият се в атака Костас Манолас отблизо шутира от въздуха, но топката мина покрай лявата греда.

Пет минути след началото на втората част Серхио Бускетс получи жълт картон, който ще го извади от реванша след две седмици. Халфът бе предупреден официално за грубо влизане в краката на голмайстора Мертенс, който получи контузия и на негово място в игра влезе полякът Аркадиуш Милик.

Каталунците изравниха с първия си точен удар. Бускетс майсторски намери Семедо отдясно зад защитата и той изведе Антоан Гризман (57), който се разписа за 1:1.

Домакините се втурнаха в атака и Тер Щеген трябваше да се намесва решително след удари на Лоренцо Инсиние и Хосе Кайехон. В 66-ата минута Меси влезе остро във вратаря Давид Оспина и получи жълт картон.

Самуел Умтити пропусна да вкара втори гол за Барса в 76-ата минута, след като изпревари вратаря Оспина при центриране от корнер, но топката премина на сантиметри над напречната греда.