БЕЗ МИЛОСТ: Баварската машина сгази Челси насред Лондон (ВИДЕО+СНИМКИ)

Байерн вкара три гола за 25 минути след почивката и чака спокойно реванша в Мюнхен

Германският първенец Байерн Мюнхен записа седма поредна победа в тазгодишното издание на Шампионска лига.

Баварците спечелиха с 3:0 визитата си на Челси от осминафиналите на турнира, след като вкараха попаденията си в рамките на 25 минути.

Две от тях бяха дело на Серж Гнабри и паднаха за по-малко от 180 секунди, докато в автор на третото се превърна голмайсторът на надпреварата до момента Роберт Левандовски.

Челси завърши срещата с човек по-малко, защото малко преди края нервите на Маркос Алонсо не издържаха и той удари без топка Левандовски, а единствената лоша новина за гостите от срещата е поредната травма на Кингсли Коман.

Иначе първият точен удар в мача бе дело на Томас Мюлер, от границата на наказателното поле, но не затрудни стража на домакините Уили Кабайеро.

Последният отново измести от титулярите най-скъпия вратар в света Кепа Арисабалага и спаси с лекота изстрела на германеца в първата минута.

Челси отговори в осмата, с бърза атака, при която Мейсън Маунт показа техника в пеналта, но завършващият удар му изневери.

След това пък Кингсли Коман се озова очи в очи с вратаря, но прати топката във външната част на мрежата в 11-ата минута.

Малко по-късно и Роберт Левандовски бе изведен сам срещу Кабайеро, но стражът излезе решително, за да избие в корнер, след който Серж Гнабри не можа да нанесе добър удар.

Челси реагира в 20-ата минута, когато Рийс Джеймс центрира прострелно, но Давид Алаба изби топката точно преди тя да стигне до Маунт. След последвалия ъглов удар Оливие Жиру отправи удар с глава, ала доста леко и Мануел Нойер улови.

Последваха две ключови намеси на Кабайеро, който се справи чудесно с опити на Левандовски да го преодолее, а в 29-ата минута Томас Мюлер стреля опасно, но покрай целта.

Пет по-късно пък Мюлер бе намерен непокрит и засече с глава отлично центриране на Гнабри, но топката срещна напречната греда.

Отговорът на Челси дойде десетина минути след това, с образцова контраатака, завършила с плътен изстрел на Маркос Алонсо, който обаче бе спасен от Нойер.

Така в крайна сметка първата част приключи без попадения, а втората започна вихрено.

Още в началото на второто полувреме Жоржиньо получи жълт картон и ще пропусне реванша в Мюнхен.

Това обаче бе само първата лоша новина за Франк Лампард.

Втората и третата бяха две попадения, дело на Серж Гнабри, паднали в рамките на три минути.

В 51-ата Тиаго подаде към Гнабри, който направи двойно подаване с Левандовски и отблизо откри резултата, а малко по-късно повтори упражнението.

В 54-ата отново Гнабри пусна към Левандовски, който напредна отлично и му върна, за да може той да реализира петия си гол в 6 мача от Шампионската лига през настоящия сезон и да направи резултата 2:0 в полза на Байерн.

Не след дълго Гнабри бе много близо до това да оформи хеттрика си, ала пропусна, а в 63-ата минута гостите имаха претенции за игра с ръка в пеналта, но дузпа не последва.

Скоро след това Коман получи нова контузия и бе заменен принудително от Фелипе Коутиньо.

Четвърт час преди края Байерн сложи точка на спора след страхотен пробив на бързоногия си тийнейджър Алфонсо Дейвис, който надбяга с лекота защитата на домакините и подаде към Левандовски, а полякът без забавяне оформи класиката – 3:0.

Попадението бе под номер 11 в Шампионската лига за поляка, с което той остава еднолично на върха при голмайсторите през сезона.

В 83-ата минута пък Маркос Алонсо си изкара ненужен червен картон, заради удар без топка на Левандовски и напусна терена преждевременно, така че също ще пропусне реванша в Мюнхен.

Той е на 18-и март от 22:00 часа на „Алианц Арена“, а баварците могат да го очакват спокойно, защото взеха комфортен аванс от „Стамфорд Бридж“.

Челси – Байерн 0:3
0:1 Серж Гнабри 51
0:2 Серж Гнабри 54
0:3 Роберт Левандовски 76