В Манчестър: Юнайтед разсипа Брюж и е на осминафинал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Одион Игало с дебютен гол, Фернандеш вкара дузпа след комична изява на защитник

Манчестър Юнайтед се класира за осминафиналите на турнира Лига Европа, след като постигна очаквана домакинска победа над Брюж

„Червените дяволи“ фиксираха равенство 1:1 в Белгия, но тази вечер не оставиха шансове на своите гости и ги разбиха с 5:0 на „Олд Трафорд“.

Точни за домакините бяха зимните попълнения Бруно Фернандеш и Одион Игало, ознаменувал с гол първия си мач като титуляри, наскоро възстановеният от контузия Скот Мактоминей, както и Фред, разписал се на два пъти в заключителната част на двубоя.

В грешник за Брюж пък се превърна защитникът Симон Дели.

28-годишният бранител спря с ръка в наказателното си поле удар към вратата и още в 22-ата минута получи директен червен картон, а освен това Юнайтед получи дузпа.

Зад топката застана Бруно Фернандеш от дузпа и откри резултата в 27-ата минута с второ поред точно изпълнение от бялата точка за своя нов клуб.

Седем минути по-късно „червените дяволи“ нанесоха втория си решителен удар.

В 34-ата Хуан Мата намери технично Одион Игало в пеналта и нигериецът отблизо реализира дебютното си попадение – 2:0.

След още седем минути пък Фред подаде към Скот Мактоминей, а той със страхотен гол от границата на наказателното поле оформи класиката още преди почивката.

Комфортната преднина на Юнайтед позволи на треньора Оле Гунар Солскяер да даде почивка на Дан Джеймс и Бруно Фернандеш, тъй като през месец март на „червените дяволи“ предстоят осминафиналите в Лига Европа и още пет мача, включително градско дерби с Манчестър Сити.

Малко преди края пък Фред (82) вкара за 4:0 след пас на резервата Джеси Лингард, а в 93-ата минута отново бразилецът оформи крайното 5:0 и така домакините продължиха напред с общ резултат 6:1.

Жребият за осминафиналите е в петък от 14:00 часа българско време.