Хетафе смълча Амстердам! Аякс е аут от Лига Европа! (ВИДЕО)

Гол още в 5-та минута се оказа ключов за триумфа на испанците, въпреки че загубиха на "Йохан Кройф Арена"

Хетафе поднесе една от изненадите в 1/16-финалите на Лига Европа. Скромният тим от мадридското предградие отстрани гранда Аякс с общ резултат 3:2. Момчетата на Пепе Бордалас загубиха с 1:2 в Амстердам, но с общ резултат 3:2 продължават напред.
Малцина очакваха загубата на Аякс в първия мач, и то с 0:2. В търсена на обрата старши треньорът на "червено-белите" Ерик тен Хаг направи цели пет промени в състава си.

Испанците нанесоха своя удар още в 5-ата минута. След тъч близо до аутлинията Дейверсон прехвърли топката към Хайме Мата, а той с немалка доза късмет елиминира Лисандро Мартинес и много технино прати топката в мрежата.

Домакините реагираха веднага и можеха да изравнят много скоро, но Давид Сория спаси изстрела на Дони ван де Беек. Пропуск направи и младокът Шуурс, а сантиметри разделиха Максимович от второ попадение за Хетафе.

В 10-ата минута "Йохан Кройф Арена" се зарадва на гол за Аякс. Ван де Беек показа отлична техника в наказателното поле и центрира успоредно на голлинията към Данило, който нямаше как да сбърка.

Последва период без опасни положения пред двете врати, но с доста нарушения. Хетафе не пропускаше да използва слабостите в защитата на Аякс и отново можеше да излезе напред в резултата, но силният удар на Мауро Арамбари не попадна в целта. Дейверсон също беше постоянна заплаха за бранителите в червено-бяло.

В 35-ата минута Хайме Мата скочи най-високо след центриране от корнер и стреля с глава, но уцели гредата. Секунди по-късно късметът отново бе на страната на домакините, след като Ниом проби и подаде на Дейверсон, но и той шутира в гредата.

На полувремето Тен Хаг смени голмайстора Данило с Куинси Промес. Аякс обаче имаше огромни проблеми в защита и Мата пропиля добра възможност да реши всичко с втори гол за Хетафе. В 59-ата минута Промес центрира към Душан Тадич, но сърбинът прати топката в аут.

Аякс поведе в 64-ата минута след отлично изпълненено статично положение от Айтинг. Неговото центриране беше отклонено от Матиас Оливера, който си вкара автогол и интригата се върна с пълна сила.

Домакините хвърлиха всичко в атака и станаха още по-уязвими за контрите на Хетафе. В 71-ата минута Максимович се озова на добра позиция, но гредата за трети път помогна на Аякс. За нидерландския гранд в игра се появи и ветеранът Клаас-Ян Хунтелаар. Времето до края на мача обаче изтичаше, а "червено-белите" се нуждаеха от два безответни гола.