ОБЗОР: Гранада и Селта не си отбелязаха на "Нуево Лос Карменес"

Резултати от играните мачове в Ла Лига

Днес се проведоха четири двубоя от 26-ия кръг в Примера дивисион.

Съботната програма започна от 14:00 часа с победа на Ейбар с 3:0 над Леванте. Домакините поведоха с гол на Шарлес в 27-ата и отново той бе точен в 48-ата. Ореяна оформи класиката шест минути преди края на редовното време. Така Ейбар се отдалечи на пет точки от зоната на изпадащите.

Валенсия прекъсна серия от пет поредни мача във всички турнири с успех с 2:1 над Бетис. И трите гола паднаха през второто полувреме, като първо Гамейро даде преднина на „прилепите“ в 60-ата, а в 89-ата Дани Парехо удвои преднината на своя тим. В добавеното време Лорен Морон вкара за гостуващия тим.

Леганес и Алавес си размениха по един гол за крайното 1:1, а в късния мач Гранада и Селта не успяха да си отбележат и завършиха при 0:0.