Байерн размаза Хофе в скандален мач с прекъсвания

Феновете на баварците издигнаха плакати с обидни надписи за президента на домакините Дитмар Хоп

Байерн Мюнхен записа разгромна победа с 6:0 като гост на Хофенхайм в двубой от 24-ия кръг в Бундеслигата. Головата фиеста на „ПреЗеро Арена“ започна още във втората минута след попадение на Гнабри. Кимих удвои в 7-ата, а Зиркзее направи резултата класически в 15-ата. Коутиньо отбеляза и в двете части на мача, през първото полувреме бразилецът бе точен в 33-ата, а в 47-ата покачи на 5:0. Горецка оформи крайното 6:0 в 62-ата минута.

Двубоят бе спиран от рефера на два пъти заради феновете на гостите, които пееха песни и показаха плакати с обиден текст за президента на домакините Дитмар Хоп. Съдията Кристиан Дингерт прекъсна срещата първо в 67-ата минута, след което и в 79-ата

Само две минути бяха изминали, когато Байерн поведе. Томас Мюлер центрира на далечната греда и там Гнабри засече в тялото на вратаря Оливер Бауман, след което топката спря в мрежата.

Баварците нанесоха втория си удар много скоро след това. В 7-ата Кимих стреля от позиция фронтално срещу вратаря и намери долния му ляв ъгъл - 2:0 за шампионите.
Хофе изпадна в нокаут в 15-ата, когато поредната отлична комбинация даде шанс на Зиркзее да реализира за 3:0.

И все пак домакините не се бяха отказали и треньорът им Алфред Шройдер направи смяна след половин час игра с идеята да промени нещо. Влезлият Лукаш Рибейро обаче имаше нещастието да помогне за четвъртия гол в мрежата на домакините. В 33-ата Коутиньо стреля, кълбото отскочи от крака на бразилеца и стана неспасяемо за вратар.

На полувремето Ханзи Флик замени Жером Боатенг с Корентен Толисо, но изненадващо върна в центъра на защитата Кимих, който не беше действал на този от времето на Джосеп Гуардиола.

Байерн стартира ударно и тази част с гол след само 120 секунди. Вкара го Коутиньо, с което преднината на мюнхенци набъбна до 5:0.

Треньорът на Байерн даде почивка на Мюлер, а влезлият на мястото му Горетцка се рззписа за 6:0 в 62-ата след асистенция на друг от резервите - Корентен Толисо.

След това дойде драмата с обидните плакати, след което вече самият двубой беше без значение.

С тази победа Байерн увеличи на 4 точки преднината си на върха пред РБ (Лайпциг), който е с мач по-малко.

Еврограндове искат играч на Мъри Стоилов

Тен Хаг: Доволен съм, не видях паника

Вижте какво каза мениджърът на Манчестър Юнайтед

Луд мач в Бергамо, Аталанта е на финал (ВИДЕО)

Тимът на Гасперини с обрат за 4:1 над Фиорентина

ОБЗОР: Манчестър Юнайтед обърна последния и измести Нюкасъл (ВИДЕО)

Капитанът Фернандеш спаси „червените дяволи“ от срам на „Олд Трафорд“ – 4:2, резултати