ПСЖ разби гостуващия Дижон

Мбапе вкара два от четирите гола за "принцовете"

Отборът на ПСЖ победи с 4:0 гостуващия Дижон в среща от 27-мия кръг на френската Лига 1. Резултатът бе открит още в третата минута от Пабло Сарабия. През второто полувреме паднаха нови три попадения дело на Килиан Мбапе, на два пъти, и Мауро Икарди.

Още в третата минута домакините водеха в резултата. Топката бе центрирана в наказателното поле на гостите, където играч на Дижон игра с глава и изчисти. Кълбото обаче попадна на крака на Маркиньос, който стреля, а Пабло Сарабия, останал сам на точката на дузпата, засече във вратата на гостите – 1:0.

Парижани контролираха развоя на срещата напълно, но стигнаха до нов гол чак в 74-ата минута. Юлиан Дракслер бе намерен в половината на Дижон и с чудесен пас изведе Килиан Мбапе в наказателното поле. Французинът премина покрай вратаря и реализира за 2:0.

Само две минути след това Мбапе получи топката в половината на гостите, завъртя се добре, напредна и подаде вдясно за Мауро Икарди. Аржентинецът стреля по диагонала и направи резултатът класически – 3:0.

В първата минута на добавеното време домакините отбелязаха и четвърти гол. След центриране от корнер за ПСЖ защитник на Дижон игра с глава и топката попадна на крака на Дракслер, който стреля в играч а гостите. Кълбото обаче стигна до Мбапе, който без проблем оформи и крайния резултат.

С този успех ПСЖ събира 68 точки и води убедително с 13 точки на втория Олимпик Марсилия. Дижон са 17-ти с 27.

Интер Маями загуби катастрофално без Меси в състава (ВИДЕО)

Отборът на аржентинеца отстъпи с 0:4 срещу Ню Йорк Ред Булс

Ирландия изпусна Белгия, пропиля дузпа и двете страни врътнаха реми (ВИДЕО)